Advert

İnovatif Gelişim Zirvesi DİKA Desteğiyle Gerçekleştirildi

İnovatif Gelişim Zirvesi DİKA Desteğiyle Gerçekleştirildi
İnovatif Gelişim Zirvesi DİKA Desteğiyle Gerçekleştirildi Ekspres
Bu içerik 533 kez okundu.
Advert

Mardin’de İlk Kez İnovatif Gelişim Zirvesi DİKA Desteğiyle Gerçekleştirildi

 

Artuklu İnovatif Gelişim Öğrenci Topluluğu tarafından Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı organizatörlüğünde Dicle Kalkınma Ajansı’nın (DİKA) desteğiyle “İnovatif Gelişim Zirvesi” yapıldı.

 

DİKA’nın desteğiyle Mardin’de ilk defa gerçekleştirilen İnovatif Gelişim Zirvesi’18 Artuklu Üniversitesi İktisat Bölümü Öğrencisi Duygu Çamurtaş ile Artuklu Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Öğrencisi Pınar Irmak’ın kurduğu “Artuklu İnovatif Gelişim Öğrenci Topluluğu” tarafından gerçekleştirildi. Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Yöneticisi Abdurrahman Çamurtaş’ın organize ettiği “İnovatif Gelişim Zirvesi” iki gün sürdü.

Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Zirve, alanında uzman üniversite öğretim üyeleri başta Lütfi Akın ile Ahmet Kayaoğlu olmak üzere akademisyen ve farklı alanlarda çalışan insanlardan alınan öneriler doğrultusunda altı ay süren yoğun bir sürecin ürünüdür.

Artuklu İnovatif Gelişim Öğrenci Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Duygu Çamurtaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Gençler toplam nüfusun %18’ini oluştururken en yüksek genç nüfusa sahip iller sıralamasında, TÜİK verilerine göre Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri ilk sıralarda yer alıyor. Batı bölgelerindeki genç nüfus oranı düşük olmakla beraber eğitim ve iş olanakları nedeniyle doğu bölgelerinden yoğun göç almaktadırlar. Halbuki gençlere doğup büyüdükleri bölgede yeteri kadar imkân sunulursa bu yoğun göçün önüne geçilir. Bu yüzden biz Mardin Artuklu Üniversitesi İnovatif Gelişim Topluluğu olarak, üniversiteyi daha dinamik ve akademik faaliyetler açısından daha aktif kılmak için bu projeyi hayata geçirmek istedik”

İnovatif Gelişim Zirvesi’nin amacı kişisel gelişim üzerine kariyer odaklı ve her sektörden alanında uzman kişiler tarafından sunumlar halinde sempozyumlar yapılması, söyleşiler ve buna yönelik atölye çalışmaları düzenlenmesidir. Ülkenin batı bölgelerinde çok sayıda gerçekleştirilen bu tür akademik faaliyetlerin aynı kalitede Mardin’de de yapılmasını sağlamak böylece bu bölgeyi daha aktif ve dinamik kılmak hedeflenmektedir.

Zirvenin sonunda iki gün boyunca gerçekleştirilen programların sunum, söyleşi ve atölye çalışmalarına katkı veren katılımcılara plaket takdim edildi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”