Advert

MTDF Uyuşturucu Maddeyle Etkin Mücadele İçin TBMM’ye Başvurdu.

MTDF Uyuşturucu Maddeyle Etkin Mücadele İçin TBMM’ye Başvurdu.
MTDF Uyuşturucu Maddeyle Etkin Mücadele İçin TBMM’ye Başvurdu. Ekspres
Bu içerik 1402 kez okundu.
Advert

MTDF BAŞKANI ÖTER UYUŞTURUCU MADDEYLE ETKİN MÜCADELE İÇİN TBMM’YE BAŞVURDU.

 

Mardin toplumsal dayanışma federasyonu (MTDF), her geçen gün kullanımı artan uyuşturucu maddeyle etkin mücadele edebilmek ve önünü kesmek amacıyla yasal düzenleme ve caydırıcı cezaların getirilmesi için TBMM’ye başvurdu.

 

Konuyla ilgi kısa süre önce bir toplantı yapan Mardin toplumsal dayanışma Federasyonu Yürütme Kurulu aldığı ortak kararla “Giderek kullanımı yaygınlaşan uyuşturucu madde Ülke gençliğini tehdit etmekte ve ailelerin dağılmasına ve toplumsal sorunlara sebep olmaktadır. Toplumumuzun geleceği açısından ciddi risk oluşturan uyuşturucu belasıyla etkin mücadele edebilmek için ağır ve caydırıcı cezaların getirilmesi kaçınılmaz hale geldiği vurgulanmıştır.

Örgütlü sivil toplum olarak sorumluluk bilinciyle hareket ederek uyuşturucu illetiyle gerekli ve etkin mücadele için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin  yeni yasal düzenlemelerle caydırıcı ve ağır cezaların biran önce getirilmesi için Mecliste grubu bulunan Adalet ve kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Halkın Demokrasi Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İYİ Parti ve Meclis Başkanlığına yazılı dilekçe ile başvuran MTDF Genel başkanı Mehmet Şerif Öter   “ Federasyon olarak bu işin peşini bırakmayacaklarını gerekli yasal düzenlemeler yapılıncaya kadar konuyu gündemde tutacaklarını, demokratik ve toplumsal baskı oluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Uyuşturucu madde tacirleriyle etkin mücadele ve caydırıcı cezalar getirilmesi talep Dilekçesi, Ak Parti’den Meclis idare katibi Mardin milletvekili Seyhmus Dinçel, HDP Grup başkanvekili Fatma Kurtalan, İYİ Parti Grup başkan vekili Yavuz Ağırolioğlu,  CHP Ankara milletvekili Ali Haydar Hakverdi, MHP grup başkalığı sekreterliği ve TBMM dilekçe komisyonuna verildi.

TBMM’ye MTDF Genel başkanı Mehmet Şerif Öter’in imzasıyla mecliste grubu bulunan partilerin Grup başkanvekillerine verilen dilekçe. Şu detaylar yer aldı;

Uyuşturucu madde tacirleriyle etkin mücadele ve caydırıcı cezalar getirilmesi talebi.

Giderek artış gösteren uyuşturucu madde kullanımı, bağımlılığı ülkemizin en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir. Toplumumuzu her yönüyle tehdit eden ve giderek yaygınlaşan uyuşturucu kullanımı birçok ilimizde olduğu gibi azda olsa Mardin ilimizde de artmaktadır. Güvenlik güçleri ve halkın dayanışmasıyla ortaya konulan mücadeleye rağmen Yasaların caydırıcı olmaması ve etkili cezaların verilememesi sonucu bazı yerlerde neredeyse sigara gibi dağıtımı yapılabilmektedir. Yasalardaki boşlukları iyi bilen uyuşturucu tacirleri, torbacıları üzerlerinde içici, kullanıcı olarak değerlendirilip, salıverilecek dozda miktarı taşıyorlar.  Hal böyleyken kolluk küvetlerinin büyük zorluklarla yakaladığı uyuşturucu çeteleri kullanıcı kılıfına bürünerek, adli makamlarca salıverilmektedir.

Geleceğimiz olan çocuklarımızı, gençlerimizi zehirleyip, ciddi şekilde tehdit eden, ailelerin dağılmasına ve yok olmasına sebep olmakla birlikte toplum huzurunu bozmaktadır.

 

1-Uyuşturucu madde miktarı ne kadar az olursa olsun taşıyanlara ağır cezaların verilmesi.

2-Suçu işleyen Suriyeli veya başka ülke vatandaşı ise cezanın iki katına çıkarılması ve sınır dışı edilmesi.

3-Madde bağımlılarının, Devlet tarafından tedavi ve Rehabilite etmelerini sağlayacak yasal düzenlemelerin Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında grubu bulunan tüm partilerin ortak mutabakatıyla gündeme alınarak ivedilikle yasallaşması.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından gereğinin yapılması hususunda 68 Dernek bileşeni bulunan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu adına talep eder gereği bilgi ve takdirlerinize arz ederim.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.