Advert

Büyük Usta Son Yolculuğuna uğurlandı

Büyük Usta Son Yolculuğuna uğurlandı
Büyük Usta Son Yolculuğuna uğurlandı Ekspres
Bu içerik 714 kez okundu.
Advert

Büyük Usta Son Yolculuğuna uğurlandı

 

Çarşamba gecesi hayatını kaybeden usta foto muhabiri ve fotoğraf sanatçısı Ara Güler İstanbul Galatasaray Maydanında düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

 

Uzun yıllar Foto Muhabirliği de yapan Fotoğrafın efsane ismi Ara Güler arkasında 2 milyonu aşkın fotoğraf karesini ve sevenlerini geride bırakarak 90 yaşında yaşama gözlerini yumdu. Güler'in cenazesi Galatasaray Meydanında Beyoğlu Belediyesi tarafından kurulan platforma getirildi. Anı defterinin de bulundurulduğu tören alanında Güler'in fotoğrafları ile hayatını anlatan bir film ekrandan gösterildi.

 

Meydana kurulan platforma’da Güler’in "Güle güle büyük usta, seni asla unutmayacağız!" ve "Yaşam size verilmiş boş bir filmdir. Her karesini mükemmel bir biçimde doldurmaya çalışın."  sözlerinin yer aldığı poster asıldığı tören alanında, yakınları ve foto muhabirlerinin fotoğraf makinesi çantasında konduğu tabutunun başında bir süre nöbet tuttuğu görüldü.

Galatasaray Meydanı'ndaki törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Milletvekili Hasan Turan, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP Milletvekili Garo Paylan, Türkiye Ermenileri Patrikliği Patrik Vekili Aram Ateşyan, aile fertleri, basın camiası ve sevenlerinin de bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Usta fotoğrafçı ve Foto muhabiri Ara Güler'in naaşı, buradaki törenin ardından Beyoğlu Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen törenin ardından Şişli Ermeni Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.