Advert
Advert

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  Kutlama Mesajı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  Kutlama Mesajı Ekspres
Bu içerik 390 kez okundu.
Advert

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  Kutlama Mesajı.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95 yıl dönümü nedeniyle Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Mehmet Yüzer bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Kaymakam Yüzer Kutlama Mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin ilanı ile Atatürk’ün “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” sözü uygulamaya konulmuş ve egemenliğin tek sahibi millet olmuştur.

 

Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokratik bir dünya devleti olarak, birlik ve bütünlük içinde yaşatmak için bugün de hepimize büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmek üzere olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. "Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün: “Ey yükselen yeni nesil istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz.” sözleriyle gelecek nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 95. Yılı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da korunup kollanarak ilelebet yaşayacaktır. Ülkemizin geleceğine kast eden art niyetliler, Cumhuriyetin ilerleyişini durduramayacaktır. Cumhuriyetimizin 95. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılık dileği, birlik ve beraberliğimize nifak tohumları ekmeye çalışanlara verilecek en güzel cevaptır.

Kurtuluş Savaşı'nda kadını, erkeği, çocuğuyla gösterilen büyük gayret ve  fedakarlıklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümünde; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın, gençlerimizin ve tüm Kızıltepe halkının “Cumhuriyet Bayramı” nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu