Advert
Advert

Çakar HDP'den Aday Adaylığını Açıkladı

Çakar HDP'den Aday Adaylığını Açıkladı
Çakar HDP'den Aday Adaylığını Açıkladı Ekspres
Bu içerik 2019 kez okundu.
Advert

Çakar Kızıltepe için HDP'den Aday Adaylığını Açıkladı

 

Mardin-Kızıltepe Çevre Gönüllüler Derneği Başkanı Menduh Çakar 2019’da yapılacak Yerel Seçimlerde Kızıltepe belediye başkanlığı için HDP’den aday adaylığını kamuoyuna açıkladı.

 

Çev-Gön Başkanı Menduh Çakar, Resmi sosyal medya hesabından yerel seçimlere 5 ay kala Mardin Kızıltepe den HDP Aday Adayı olacağını kamuoyuna açıkladı.

 

Çakar, Halkaların Demokratik Partisi Mardin İl Teşkilatı, HDP Kızıltepe İlçe Teşkilatı ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ilçe teşkilatını ziyaret ederek partiden belediye başkanı aday adayı olacağının yazılı olarak genel merkeze iletildiğini ve yakında HDP Genel Merkezine giderek kendini tanıtacağını ve yapılacak projelerini rapor halinde Genel Merkeze ileteceğini söyledi.

 

Selahattin Demirtaş’ın aday belirleme ile ilgili yaptığı “Halkın beklentisine cevap verebilecek, halkın sevdiği, dürüstlüğünden, çalışkanlığından, kuşku duyulmayan, halkla iç içe olan isimler eminim ki halkın ciddi desteğini alacaktır. Özellikle muhafazakâr tabanımızın temsiliyetini sağlayacak adaylarımızın mutlaka listelerde yer alması gerekir” açıklamasını benimsediği için aday adaylığını açıkladığını belirten Çev-Gön başkanı Menduh Çakar, “Temennimiz Sayın Barış Güvercini Demirtaş pek yakında tahliye olup bu yerel seçimlerde bizimle olmasını diliyoruz birikim ve tecrübelerinden faydalanarak bu yola devam edeceğimizi temenni ediyoruz. Temennimiz Genel Merkez Komisyonlarının halkımızın varoş mahallelerde yaşayan insanlarımızın, köylülerimizin, Gençlerin, STK’ların ve kadınların görüşlerinin almasını diliyoruz. Hiç bir etki altında kalmayarak tarafsız bir belirleme yapacaklarına inanıyorum.” İfadelerine yer vererek, Halkın içinden belirlenecek adaya da saygı duyacağını, tek isteğinin Kızıltepe’nin yıllardır çözülmeyen ihmal edilen yerel yönetim sorunlarına çözümü ve halkın siyasi sorunlarına barışçıl bir çözüm getirilmesi için çalışacağını belirti.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor