Advert
Advert

Kızıltepe’de 247. Kg Patlayıcı ele geçirildi

Kızıltepe’de 247. Kg Patlayıcı ele geçirildi
Kızıltepe’de 247. Kg Patlayıcı ele geçirildi Ekspres
Bu içerik 1455 kez okundu.
Advert

Kızıltepe’de 247. Kg Patlayıcı ele geçirildi

 

Mardin’de yapılan operasyonda bir araçta eylem amaçlı metropol illere taşınmakta olan 247.kg 864 gram PETN patlayıcı ve patlayıcı düzenekleri ele geçirildi.

 

Mardin ve çevre il valiliklerinin güvenlik birimlerinin çalışmaları sonucunda Suriye’den illegal yollar ile Türkiye’ye sevk edilmiş yüklü miktarda Patlayıcı Maddenin, Ceylanpınar- Kızıltepe karayolu kullanılarak eylem amaçlı metropol illere taşınacağı istihbaratı üzerine harekete geçen Mardin İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmada;

Terör örgütü mensuplarınca Suriye ülkesinden illegal yollar ile ülkemize sevk edilmiş yüklü miktarda Patlayıcı Maddenin, Ceylanpınar- Kızıltepe karayolu kullanılarak  milis/işbirlikçilik faaliyetlerinde bulunan şahıs/şahıslar tarafından eylem amaçlı metropol illere  taşınacağı bilgisinin alınması üzerine  operasyona başlanmıştır.

♦ YAPILAN OPERASYON NETİCESİNDE;

31.10.2018 günü Saat:19.30 sıralarında Ceylanpınar- Kızıltepe  karayolu üzerinde 72 …. plaka sayılı araç üzerinde yapılan uygulamada; toplam 247,864 Kg PETN olduğu tespit edilen Patlayıcı madde, düzenekler ile birlikte V.T. , F.T. ile A.D. isimli (3) şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Adı geçen şahıslar ile yapılan ön görüşmede, kendilerine bu konu ile ilgili yardım ettikleri değerlendirilen F.T. ile Y.O. isimli şahıslar aynı gün düzenlenen eş zamanlı operasyon ile yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili olarak tüm milis/işbirlikçi şahıslar ile eyleme ilişkin faillerin tespitine yönelik çalışmalar Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzce sürdürülmektedir. Bu Operasyon kapsamında (5) şahıs gözaltında bulunmaktadır.

Ele geçen malzemeler;

♦247.kg 864 gram PETN patlayıcı

♦6 adet alpha fire Kumanda

♦32 adet alpha fire alıcısı

♦62 adet elektrikli kapsül

♦40 metre infilaklı fitil

♦1 adet ruhsatsız Tüfek

♦6 adet kartuş ele geçirilmiştir.

Bölge halkımızın desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerimiz kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu