Advert
Advert

Atatürk ölümünün 80’inci yılında anıldı.

Atatürk ölümünün 80’inci yılında anıldı.
Atatürk ölümünün 80’inci yılında anıldı. Ekspres
Bu içerik 739 kez okundu.
Advert

Atatürk ölümünün 80’inci yılında anıldı.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 80’inci yılında Kızıltepe’de anıldı.

 

80. yıl 10 Kasım Atatürk'ü anma törenleri ülke genelinde, KKTC ve dış temsilciliklerde düzenlenen çeşitli etkinliklerle yapıldı. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman’ın katıldığı anma törenlerinin yanı sıra tüm ilçelerde de anma proğramları düzenlendi.

 

Kızıltepe ilçesinde düzenlenen anma etkinlikleri, ilçe kaymakamı/belediye başkan vekili Mehmet Yüzer ile protokol üyeleri, daire amirleri, STK, Oda temsilcileri, vatandaşlar ve  Okulların idare kademesi, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

Anma etkinliği Hükümet konağı bahçesinde bulunan Atatürk anıtına Çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması  İle başladı. Atatürk anıtı önündeki anma etkinliği, Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’te sirenlerin çalması, 2 dakikalık saygı duruşu ve bayrakların yarıya indirilmesinin ardından sona erdi.

Atatürk anıtında tamamlanan anma proğramına daha sonra saat 10.00’da Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul konferans salonunda devam edildi. Burada Kızıltepe Anadolu Lisesi, İpek yolu Kız Anadolu lisesi ve ilçede görev yapan Müzik öğretmenleri tarafından hazırlanan anma proğramında slayt gösterisi eşliğinde Atatürk’ün hayatından kesitlerin yanısıra Atatürk'ün sevdiği şarkılar koro tarafından seslendirildi.

Kaymakam Yüzer’in 10 Kasım Mesajı

Kızıltepe ilçe Kaymakam/Belediye Başkan vekili Yüzer 10 Kasım Atatürk’ü anma haftası nedeniyle bir anma mesajı yayınladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bağımsızlık mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla andığını dile getiren Yüzer, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız 80. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.  Atatürk, Türk tarihine yön vermiş, ülkemizin geleceğine ışık tutmuştur, bağımsızlık mücadelesi vermiş ve diğer ülkelere de örnek olmuştur. Onun öncülüğünde başlatılan ve günümüzde de sürdürülen bu ileri hamlelerle ülkemiz büyük bir değişim yaşamış, dünya devletleri arasında gücünü kanıtlamıştır. Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve ilkelerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürürken, ülkesini çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma azim ve kararlılığı ile geleceğe yürümektedir. Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyine eriştirmek hepimizin ortak hedefidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, gazilerimizi, şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu