Advert

Ak Parti Belediye başkan aday adayları belli oldu

Ak Parti Belediye başkan aday adayları belli oldu
Ak Parti Belediye başkan aday adayları belli oldu Ekspres
Bu içerik 3413 kez okundu.
Advert

Ak Parti Belediye başkan aday adayları belli oldu

 

Ak Parti genel merkezi tarafından adaylık başvurusu için belirlenen süre bugün saat 17.00 itibari ile sona erdi. Sürenin tamamlanmasının ardından Mardin ve ilçelerinde 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'den belediye başkan adayı olmak için başvuran aday adayları belli oldu.

 

 31 Mart 2019 Tarihinde yapılacak mahalli seçimlerde ilk adaylık başvurusunu başlatan Adalet ve Kalkınma Partisinde (Ak Parti) başvurular 05 Kasım 2018 tarihinde başlamıştı, 12 Kasım’da sona ereceği açıklanan aday adaylık başvuruları daha sonra 16 Kasım Cuma günü saat 17.00’ye ertelenmişti. AK Parti genel merkezinin yanı sıra İl ve İlçe Başkanlıklarına yapılan müracaatların sona ermesiyle beraber şimdi de aday ve seçmenlerde adayların belirlenmesi heyecanı yaşanmaya başlandı.

Açıklanan süre içerisinde AK Parti Mardin il ve ilçe başkanlıklarına yapılan başvurularda en fazla müracaat 17 aday ile Artuklu, 13 aday ile Midyat Belediye başkanlığı için yapılırken en az başvuru ise 1 aday ile Nusaybin Belediye başkanlığına yapıldı. Kızıltepe Belediye başkanlığı için ise 6 aday başvuruda bulundu.

 

Edinilen bilgilere göre Ak Parti Kızıltepe ilçe teşkilatına Kızıltepe Belediye başkanlığı adaylığı için başvuran 6 aday şu isimlerden oluşuyor, Kızıltepe eski Belediye başkanı Ali Ertaş, Abdulcelil Cangir, Abdullah Şahin, Yusuf Can, Mehmet Nur Örnek ve Recep Arslan.

 

Mardin Büyükşehir Belediye başkanlığı için ise şu ana kadar açıklanan ismin Cemil Aydoğan olduğu öğrenildi.

 

Ak Parti’den Artuklu Belediye başkanlığına adaylık başvurusu yapan aday adayları ise şunlar:

2 dönem Mardin Belediye Başkanlığı görevinde bulunan eski başkanlardan Abdulkadir Tutaşı, Mardin belediye eski başkanı Avukat Beşir Ayanoğlu, Eski dönem İl Başkanı Lokman Sinanoğlu, MARSU Genel Müdürü Sadullah Turgut, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer, MÜSİAD Mardin Şube başkanı Nurettin Kasap, AK Parti Gençlik Kolları eski İl Başkanı Serdal Bağış, İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kaya, Milli Eğitim Çalışanı Şeyhmus Özmen, İşadamları İbrahim Erboğan ve Kenan Nuhoğlu, Avukat Ahmet Kaya, Meyso Gökçen Çağır, Besim Özsüer,Orhan Bağış, Mine Çiçek ve Hasan Furkan Ordu.

 

AK Parti Midyat Belediye Başkan Aday adayları: Gürsel Ekmen Miroğlu, Hüseyin Yıldız, Abdülhakim Çelik, İzzettin Aslan, Dalin Midyat, Mehmet Fırat Aksoy, Muharrem İleri, Abdulhakim Kaya, Hüseyin Çelebi, Murat Erdinç, Abdurrahim Kaplan, Avni İşleyen ve Nuri Akçay.

 

AK Parti’den Derik Belediye Başkan Aday adayları: Zeynel Abidin Danış, Naşit Temelli ve Mehmet Nihat Çoksüer.

 

AK Parti’den Mazıdağı Belediye Başkan Aday adayları: Nebi Deniz, Erhan Çelik, Emin Ajak, Musa Kalı ve İbrahim Atlı.

 

AK Parti’den Dargeçit Belediye Başkan Aday adayları: Tevfik Vural ve  Ekrem Keskin.

 

AK Parti’den Ömerli Belediye Başkan Aday adayları: Aslı Arslan, Murat Akgül ve Hüsamettin Altındağ.

 

AK Parti’den Savur Belediye Başkan Aday adayları: Burhan Kızılkaya ve Şehmus Sürer.

 

AK Parti’den Nusaybin Belediye Başkan Aday adayı: Mehmet Hadi Hamidi.

 

16 Kasım 2018 Cuma günü saat 17.00’de sona eren aday adaylığı başvuruları Ak Parti Genel merkezinde oluşturulacak komisyonlarda tespit edilerek belirlenecek tarihte kamuoyuna açıklanacak.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…