Advert

Suriyeli ve Kızıltepeli Gençler Kardeşlik Turnuvasında biraraya geldi

Suriyeli ve Kızıltepeli Gençler Kardeşlik Turnuvasında biraraya geldi
Suriyeli ve Kızıltepeli Gençler Kardeşlik Turnuvasında biraraya geldi Ekspres
Bu içerik 520 kez okundu.
Advert

Suriyeli ve Kızıltepeli Gençler Kardeşlik Turnuvasında biraraya geldi

 

Mardin Kızıltepe’de Alman Vakfı Welt hunger hilfe Türkiye temsilciliği tarafından sosyal uyum projesi kapsamında Suriyeli ve Kızıltepeli gençleri bir araya getiren halı saha 'Kardeşlik Futbol Turnuvası' düzenlendi.

 

Suriye yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan mültecilerin yaşadıkları bölge ve kentlere uyum sağlaması için düzenlenen çeşitli sosyal-ekonomik ve sportif etkinlikler devam ediyor. Bu kapsamda Kızıltepe ilçesine yerleşen Suriyeli mülteciler Kızıltepeli futbolseverler ile halı saha futbol turnuvasında bir araya gelerek kardeşliği pekiştirdiler. Alman Vakfı Welt hunger hilfe Türkiye temsilciliği tarafından sosyal uyum projesi kapsamında organize edilen ve Suriyeli ile Kızıltepeli gençleri bir araya getiren 'Kardeşlik Futbol Turnuvası' halı saha müsabakaları sportmence ve dostluk içinde tamamlandı. Turnuva finalinde rakibi yeşil takımı yenen turuncu takım şampiyon olarak kupanın sahibi oldu.

 

Welt hunger hilfe Türkiye temsilciliğinin organize edip tüm giderlerini karşıladığı 'Kardeşlik Futbol Turnuvası' na katılan takımlar Kızıltepeli ve Suriyeli futbolsever gençlerden oluşan karışık olarak kuruldu. Turnuvada rakiplerini eleyerek finale kalan Yeşil ve Turuncu takımları arasında oynanan ve oldukça çekişmeli geçen final maçında turuncu takım yeşil takımı 5-0 yenerek turnuvanın şampiyonu olarak kupanın sahibi oldu.

 

'Kardeşlik Futbol Turnuvası' Proje sorumlusu Fevvaz Ahmed projenin devam edeceğini belirterek, "5 senedir Mardin'de faaliyet yürütüyoruz. Bu turnuvanın amacı kardeşliktir. Suriyeli ve Türkler arasında arkadaşlık, dostluk ve kardeşliğin pekişmesi ve daha da ilerlemesi için yaptık. İnşallah Mardin'de de bunu yapacağız." Dedi.

 

Turnuvaya katılanlarda Suriyeli ve Kızıltepeli futbolcular kupayı kazanmanın büyük gurur verici olduğunu söylediler. Turbuvayı çok sayıda futbolsever ve STK temsilcilerinin yanı sıra  Alman Vakfı Welt hunger hilfe bileşeni Kızıltepe Lider Kadın Derneği başkanı Leyla Yanar Onur’da katıldı.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları