Advert

Movapark’ta 4. Geleneksel Satranç Turnuvası Heyecanı Yaşandı

Movapark’ta 4. Geleneksel Satranç Turnuvası Heyecanı Yaşandı
Movapark’ta 4. Geleneksel Satranç Turnuvası Heyecanı Yaşandı Ekspres
Bu içerik 1286 kez okundu.
Advert

MOVAPARK’TA 4. GELENEKSEL SATRANÇ TURNUVASI HEYECANI YAŞANDI

 

Movapark alışveriş ve yaşam merkezi satranç turnuvasında iddialı sporcuları ağırladı.

Movapark AVM’nin 4.Geleneksel Satranç Turnuvası müsabakasında bu yıl da gelenek bozulmadı. Satranç Turnuvası’na Mardin ile birlikte Siirt, Şanlıurfa Elazığ, Batman ve Diyarbakır illerinden katılan yaklaşık 250 sporcu heyecan dolu maçlarda kıyasıya rekabet etti.

Mardin’in kültür sanat etkinliklerine her yıl ev sahipliği yapan Movapark AVM,  bölgesinde zihinsel ve fiziksel aktivitelere yer vererek bir çok projenin destekçisi olmaya devam ediyor.

Movapark, Mardin Satranç Turnuvası Federasyonu ve İl Spor Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen Satranç Turnuvası 17-18 Kasım 2018 tarihlerinde Movapark kültür sanat alanında gerçekleşti. 5 kategoride yapılan maçlarda sporcular kıyasıya yarıştı. Bölge geneline yayılan turnuvada sporcular dereceye girebilmek için mücadele etti.

4.Geleneksel Satranç Turnuvasında dereceye giren yarışmacılar ise isimlerden oluştu;

7-12 Yaş Kız Kategorisinde 1.Nazlı Demir, 2. Beyza Metdar 3.Jiyan Temel,

7-12 Yaş Genel Kategorisinde 1.Ada Biçen, 2.Ayaz Aksakal, 3.Hüseyin Demir,

13-18 yaş Kız Kategorisinde 1.Gülfidan Çelik, 2. İlayda Baydemir, 3. Hayat Aynıl Işık,

13-18 yaş kategorisinde 1.Halil İbrahim Temel, 2.Hamdullah Can, 3.Medzan Şirin,

18 yaş ve üzeri genel kategorisinde 1. Özgür Özgün, 2. Ferit Öztekin 3. İbrahim Tofan.

Dereceye giren ilk 5 yarışmacı 200.TL hediye çeki, ikinci olan yarışmacılar 150-TL hediye çeki ve 3. olan yarışmacılar ise 100.TL hediye çekleri ile ödüllendirildiler. Katılım yapan diğer yarışmacılara go-kart bileti, my play bileti, poligon bileti,  bowling bileti ve lunapark eğlence bileti hediye edildi.

 

Movapark yönetimi ev sahipliği yaptıkları Satranç Turnuvası’na katılan büyük küçük tüm sporcuların etkinlikten keyif aldığını belirterek, “Heyecan ve rekabet dolu etkinliklerde Movapark’ta buluşturmaya devam ediyoruz.” İfadelerine yer verdiler.

Turnuvaya Kızıltepe ilçe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Mehmet Yüzer, Mardin Gençlik spor il müdürü Hadi Çomaktekin, Türkiye Satranç Federasyonu Mardin temsilcisi Nazan Kaya, Kızıltepe ilçe spor müdürü Mahmut Akdağ, Movapark AVM genel müdürü Nazlı Özdemir, öğrenci velileri ve satranç sporuna gönül verenler katıldı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…