Advert

Sağlık çalışanlarına İlk Yardım Eğitici Eğitimi verildi

 Sağlık çalışanlarına İlk Yardım Eğitici Eğitimi verildi
 Sağlık çalışanlarına İlk Yardım Eğitici Eğitimi verildi Ekspres
Bu içerik 503 kez okundu.
Advert

 Sağlık çalışanlarına İlk Yardım Eğitici Eğitimi verildi

Mardin İl Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Servet Yıldız, sağlık çalışanlarının eğitim durumları kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 19-23 Kasım tarihleri arasında Mardin İl Sağlık Müdürlüğünün ev sahipliğinde ilk defa "İlk Yardım Eğitici Eğitimi" verilmeye başlandı.

Eğitim’de Sağlık Bakanlığından 2, Muğla İl Sağlık Müdürlüğünden bir, İzmir İl Sağlık Müdürlüğünden 2 olmak üzere toplamda 5 eğitmen bulunacak.

Eğitime; Mardin İl Sağlık Müdürlüğünden 10, Bayburt İl Sağlık Müdürlüğünden 2,  Iğdır İl Sağlık Müdürlüğünden 2, Şırnak İl Sağlık Müdürlüğünden 2, Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünden 2, Kilis İl Sağlık Müdürlüğünden 3, Muş İl Sağlık Müdürlüğünden 2 ve Sivas İl Sağlık Müdürlüğünden bir katılımcı olmak üzere toplamda 24 sağlık çalışanının eğitim alacağı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Mardin İl Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Servet Yıldız, şunları söyledi:

"İl Sağlık Müdürümüzün 112 Acil Sağlık Hizmetleri konusunda bize her konuda her eğitimde destek olmasından dolayı öncelikle kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Mardin’de 26 tane Acil Servis İstasyonumuz bulunuyor. Bu istasyonlarımızın ambulans donanımları, ihtiyaç malzemeleri ne kadar önemli ise istasyonlarda görev yapan personellerin eğitim durumları da bizler için önemlidir. Tabii ki bunların hepsi belli bir eğitim döneminden geçip buralara atanıyorlar. Fakat Bakanlığımızın belirlediği bir takım eğitim modülleri var. Personellerimizin bu eğitim modüllerini de alarak, tam manasıyla hizmete hazır hale gelmeleri bizler için önem arz ediyor."

"Eğitimcilerimizin verilen eğitim programına yetmemeleri dolayısıyla il dışından sürekli personel desteği almak zorunda kalıyoruz." diyen Yıldız, "Bunu önleme adına Mardin’in kendi eğitici eğitimini almış personeli olsun diye Bakanlığımızla ile iletişime geçtik ve bu tarz bir eğitim düzenledik. Bakanlığımız, bu tarz eğitimleri sınırlı sayıda illerimize veriyor. Bakanlığımız, bu eğitimlerden bizlerinde faydalanması için İlkyardım Eğitici Eğitimi’ni başlatmış bulunuyoruz. Bu eğitimlerimiz, 5 gün sürecek. Çeşitli illerden bu eğitime katılmak üzere gelen arkadaşlarımızda var fakat gurubun hemen hemen yarısını Mardin’deki personellerimiz oluşturuyor. Eğitimlerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu eğitimler sayesinde bundan sonra yapacağımız hizmet içi eğitimlere katkısının büyük olacağına inanıyoruz. Sağlık Bakanlığındaki yetkililerimize, eğitimde görev alan değerli Eğitmen hocalarımıza ve tüm katılımcılara emekleri için teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı. (Mehmet Aslan-İLKHA)

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk