Advert

Kızıltepe Diş Sağlığı Merkezinde 10 ünite daha hizmete girdi

Kızıltepe Diş Sağlığı Merkezinde 10 ünite daha hizmete girdi
Kızıltepe Diş Sağlığı Merkezinde 10 ünite daha hizmete girdi Ekspres
Bu içerik 851 kez okundu.
Advert

 

Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde 10 ünite daha hizmete girdi

 

Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, il dışından da bir çok hastayı kabul ederek bölgeye hitap etmeye başladı. Talepleri karşılamak için merkez yöneticileri hastane bünyesine 10 ünite daha ekledi. Başhekim Davut Tacar, günde 900 hastaya hizmet verdiklerini söyledi.

 

Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, bir bölge hastanesi olma yolunda ilerliyor. Hastane bünyesine 10 yeni ünite daha eklendi. Ünitelerin açılışına Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Murat Sinanoğlu, Başhekim Davut Tacar, Hastane Müdürü Necati Özçelik,   Müdür Yardımcısı Abdullah Akkaya, AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Cemil Aydoğan, Daire Başkanı Dr. Selim Ünverdi,  Mali işler Daire Başkanı Şeyhmus Alkan, Başkan Yardımcısı Mahmut Yıldız ve  İl Sağlık Müdürlüğü Basın Koordinatöre İbrahim Erol katıldı.

 

Hastane hakkında bilgiler veren Davut Tacar, " Merkezimize 25 Ocak 2018 tarihinde Başhekim olarak atandım. Göreve geldiğimde merkezimiz ile ilgili bir çok eksiklikleri tespit ettik. Sağlık Bakanlığı Kalite Standartlarına uygun bir program ve plan oluşturularak, vatandaşlarımıza en iyi ve kaliteli hizmete vermek için işe başladık. İl Sağlık Müdürümüz Saffet Yavuz'un desteklerini daima yanımızda gördük bunun için kendisine çok teşekkür ederim. Göreve başladığımda hemen hizmet binamıza ek olarak bakım ve onarımı yapılan kliniklerimizi faaliyete koyarak diş ünitelerimizin sayısını artırdık. Diş tedavisi amacıyla merkezimize başvuran hastaların muayene ve tedavilerinin yapıldığı odalarımız dörtlü, üçlü ve olarak hizmet veriliyordu. Bu da hekimlerimizin çalışma koşullarını zorlaştırıyor ve klinik içerisinde kaliteli hizmet verilemiyordu. Aynı anda sağlık personelleri ve hastalar ile birlikte klinik içerisin on kişiden fazla şahıs bulunmasına neden oluyordu. Bu tür bir durum hem kaliteli hizmet verilmesini engelliyor hem de  hasta mahremiyet ihlali oluşturuyordu. Bunu da göz önüne alarak hemen odalarımızı tek hekim kliniğine çevirdik. Şu anda kliniklerimizin çoğu tek hekim ile hizmet verilmektedir." dedi.

 

"3 DİLDE HİZMET VERİYORUZ"

Türkçe, Kürtçe ve Arapça dillerinde  izmet verdiklerini belirten Dr. Tacar, "Merkezimiz hizmet binasının tüm katlarında bulunan odalar ve klinikler, boyanarak bakım ve onarımdan geçirilmiştir. Işıklandırma sistemi değiştirilerek yepyeni modern bir dizayna kavuşturulmuştur. Merkezimiz giriş katında MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) oluşturularak, merkezimize başvuran ve hekimlerimiz tarafından tedavisi devam edecek olan hastalarımıza randevu oluşturmak için üç dil (Türkçe, Kürtçe, Arapça) bilen personel görevlendirilerek hizmet verilmektedir. Merkezimizde diş tedavisi hizmeti almak isteyen vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığı Alo 182 hattından ve internet adresinden da randevu alarak hizmet alabilmektedirler." diye konuştu.

 

"Merkezimize günlük ortalama 800- 900 hastaya hizmet verilmektedir." diyen Tacar sözlerini şöyle sürdürdü: " Merkezimize diş tedavileri için başvuran hastalarımız ilçemiz Kızıltepe merkezden, köylerinden, Mardin’in tüm ilçelerinden ve aynı zamanda Şanlıurfa’nın Viranşehir ve Ceylanpınar ilçe merkezlerinden ve köylerinden gelen hastalarımıza da hizmet vermektedir. 

Merkezimizde Ağız ve Diş sağlığı ile ilgili her türlü muayene ve tedavi işlemleri yapılmaktadır. Bu hizmetler, diş çekimi, dolgu, kanal tedavisi, sabit protez, hareketli protez diş taşı temizliği gibi tedavi hizmetlerinden oluşmaktadır. Merkezimize başvuran hastalarımıza en iyi kaliteli hizmeti vermek en büyük amacımızdır. Merkezimize diş tedavisi için başvuran hiçbir hasta muayene olmadan geri gönderilmemektedir. Merkezimizin tüm imkanları ile hastalarımıza en iyi ve kaliteli hizmet vermeye çalışmaktayız. Merkezimizde tedavisi mümkün olmayan ve uzmanlık gerektiren hastalarımızı tedavileri için Diyarbakır ili Diş Hekimliği Fakültesine sevkleri yapılmaktadır. Merkezimizde ayrıca yaşlı ve engelli hastalarımızın diş tedavileri için Evde Sağlık Birimimiz oluşturulmuş olup, bu tür hastaların Sağlık Bakanlığı’nın ilgili telefon hattından ve internet adresinden merkezimizin bu hizmetinden yararlanabilmek için başvuru yapmaları durumunda 1 Diş Hekimi, 1 Ağız ve Diş sağlığı Teknikeri, şoför ve aracımızla bu tür hastalarımızın tüm diş tedavileri evlerinde yapılmaktadır.  Ayrıca Merkezimizde saat  16:00-24:00 saatleri arasında Acil Poliklinik hizmetleri de verilmekte olup bu saatler arasında merkezimize başvuran hastalarımıza diş muayenesi ve tedavileri yapılmaktadır."

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusların Tatil Rotası Değişmiyor
Rusların Tatil Rotası Değişmiyor
Çocuklar Hayalindeki Bayramı Çiziyor!
Çocuklar Hayalindeki Bayramı Çiziyor!