Advert

Ak Parti Mardin Büyükşehir Adayı Kahraman oldu

Ak Parti Mardin Büyükşehir Adayı Kahraman oldu
Ak Parti Mardin Büyükşehir Adayı Kahraman oldu Ekspres
Bu içerik 2487 kez okundu.
Advert

Ak Parti Mardin Büyükşehir Belediye başkan adayı M.Vejdi Kahraman oldu.

 

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayını kamuoyuna açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Vejdi Kahraman'ı bugün düzenlenen aday tanıtım toplantısında resmen açıkladı.

Ak Parti, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli genel seçimlerinde aday göstereceği belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Bugün yapılan aday tanıtım toplantısında Mardin Büyükşehir Belediye başkanı adayı olarak Mehmet Vejdi Kahraman’ın adı açıklandı.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yapılan Parti grup toplantısında 20 Büyükşehir ve il belediye başkanı adayının ismi kamuoyuna açıklandı. Açıklanan 20 aday arasında yer alan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olarak Mehmet Vejdi Kahraman’ın adı Erdoğan tarafından açıklandı. Kahraman, Ak Parti il Başkanı Faruk Kılıç, Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ile Cengiz Demirkaya, MKYK üyesi Orhan Mroğlu ve il teşkilatı ile birlikte Erdoğan tarafından platforma davet edilerek tebrik edildi.

Cumhurbaşkanı ve Parti başkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta da 40 ilin Büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıklamıştı. Bugün’de 20 aday açıklanmasıyla beraber Belediye başkan adayı belli olan il sayısı 60 oldu.

Mehmet Vejdi Kahraman Kimdir:

1962 yılında Kızıltepe'de doğdu, ilk ve orta eğitimini Kızıltepe'de tamamladı.

Tarım, inşaat ve sanayi alanındaki ticari faaliyetlerini sürdüren Mehmet Vejdi Kahraman, birçok firmada yöneticilik yaptı. 35 yıldan bu yana iş hayatının yanında birçok sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

Mardin’de mesleki oda ve birliklerde aktif olarak çalışan Kahraman Siyasete Refah Partisi'nin kademelerinde görev alarak başladı. 2011’de Mardin Ak Parti milletvekili aday adayı, 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. Evli ve 5 çocuk babası.

Ak Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman Evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları