Advert

DEDAŞ: Kızıltepe Yenikent'e 12 milyon liralık yatırımın yapıldı

DEDAŞ: Kızıltepe Yenikent'e 12 milyon liralık yatırımın yapıldı
DEDAŞ: Kızıltepe Yenikent'e 12 milyon liralık yatırımın yapıldı Ekspres
Bu içerik 1342 kez okundu.
Advert

Dicle’nin yatırımları sayesinde elektrik arızaları yüzde 35 azaldı

Kızıltepe ilçesi yeni kent mahallesinde yapılan 12 milyon liralık yatırımın ardından arıza sayısı geçen yıla göre yüzde 35 oranında azaldı.

 

Özelleştirmeden bu yana geçen 5 yılı aşkı süre içerisinde sorumluluk bölgesindeki 6 ilde 1.6 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiklerini ve Dicle Elektrik’in devam eden iyileştirme çalışmaları meyvelerini vermeye başladığını belirten Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürü Memet Bulut, Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Yeni kent mahallesinde tamamlanan 12 milyon liralık yatırımın ardından arıza sayısı geçen yıla göre yüzde 35 oranında azaldığını söyledi.

Bulut, “Dağıtım bölgesindeki Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’taki tüketicilere kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli enerji verme hedefini sürdüren Dicle Elektrik, Enerji Bakanlığı ile EPDK’nın hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti yönetmeliklerini uygun yatırımlar gerçekleştiriyor. Mardin’in en büyük ilçesi Kızıltepe’nin Yeni kent mahallesinde bu doğrultuda yapılan yatırım ile 25 kilometre orta ve 26 kilometre alçak gerilim kablosu yeraltına alındı. Yatırım bölgesinde toplam gücü yaklaşık 14.500 KVA olan 15 adet trafo tesisi kurulurken 374 adet de kaçak elektrik kullanımını önlemesi ile bilinen Alçak Gerilim Sayaç Otomasyon Panosu (ASOP) kuruldu. Mahalledeki cadde ve sokak aydınlatmalarını da yenileyerek iletim hatlarını yeraltına alan Dicle Elektrik, bunun için de 784 adet galvanizli aydınlatma direği dikti.” söyledi.

Yatırımlar Sayesinde Arızalar Azaldı

Gerçekleştirilen yatırımların meyvelerini almaya başlamanın kendilerini mutlu ettiğini belirten Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürü Memet Bulut, bunun en çarpıcı örneklerinden birini Kızıltepe’nin Yeni kent mahallesinde yaşadıklarını söyledi. Bulut, 12 milyon liralık yatırım gerçekleştirdikleri mahalledeki arıza sayısının, yatırım öncesi aynı döneme göre yüzde 35 oranında azaldığını kaydederek, ‘’Bunda yatırımlar ile enerji altyapısını güçlendirmek kadar, kayıt dışı kullanımı önleyici tedbirlerin de etkisi var. Hedefimiz tüm dağıtım bölgemizde olduğu gibi Mardin’e de kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli enerji vermektir. Bu hedefe her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Daha iyisine ulaşmak için arkadaşlarımızla birlikte tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz’’ dedi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları