Advert

Gelir Testi Başvurusunda Son Gün 30 Kasım

Gelir Testi Başvurusunda Son Gün 30 Kasım
Gelir Testi Başvurusunda Son Gün 30 Kasım Ekspres
Bu içerik 591 kez okundu.
Advert

Gelir Testi Başvurusunda Son Gün 30 Kasım

 

Nisan ayına kadar hiç gelir testine başvurmayanların 30 Kasım tarihine kadar Genel Sağlık Sigortası (GSS) gelir testine başvuruları gerekiyor.

 

Mardin Sosyal Güvenlik İl Müdürü Abdülkerim Şahin, Genel Sağlık Sigortası (GSS) ile ilgili yaptığı basın açıklamasında gelir testine başvurularının 30 Kasım tarihinde sona ereceğine dikkat çekerek başvuruda bulunanların GSS prim borcunuz silineceğini söyledi.

İl müdürü Abdülkerim Şahin açıklamasında vatandaşlara çağrıda bulunarak, “ Nisan ayına kadar hiç gelir testine başvurmamışsanız, aile içinde kişi başı geliriniz brüt asgari ücretin 3'te 1'inden az ise 30 Kasım’ a kadar gelir testine başvuru yapın Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcunuz silinsin.”  Dedi.

Mardin Sosyal Güvenlik İl Müdürü Abdülkerim Şahin açıklamasında şu bilgilere yer verdi, “7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 18 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girdi.  Şimdiye kadar hiç gelir testi yaptırmamış ve Gelir testi sonucunda ödeme gücü olmadığı tespit edilen vatandaşlarımızın Genel Sağlık Sigortasına ait geçmiş borçlarının tamamı silinecektir. 7143 Sayılı Kanun ile Nisan 2018 ve öncesi döneme ait Genel Sağlık Sigortası prim borçlarının faizleri silinerek, anaparanın 31 Aralık 2018’e kadar ödenebilme imkânı getirilmiştir. Ayrıca vatandaşlar geçmiş döneme ait Genel Sağlık Sigortası prim borcunun olup olmadığına bakılmaksızın 31 Aralık 2018 tarihine kadar sağlık yardımlarından yararlanabilmeleri sağlanmıştır. Bu kapsamdaki vatandaşların hak kaybına uğramamaları için, 30 Kasım 2018 tarihine kadar ikametlerinin bulunduğu ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek gelir testi yaptırmaları gerekmektedir”

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…