Advert

Tekin’in 5 Kitabı Birden Yayınlandı

Tekin’in 5 Kitabı Birden Yayınlandı
Tekin’in 5 Kitabı Birden Yayınlandı Ekspres
Bu içerik 842 kez okundu.
Advert

TEKİN’İN 5 KİTABI BİRDEN YAYINLANDI

 

Araştırmacı Yazar-şair ve politikacı Bülent Tekin’in 5 ayrı kitabı aynı dönemde yayınlanarak okuyucu ile buluştu.

 

Tekin’in, İkinci baskısını da yapmış olan “Kürt Sorunu Ve Sayılmayan İsyanlar” 1514-1919 (araştırma/inceleme) kitabından sonra Kanayan Topraklar (Simko, Berzenci, Koçgiri), Cumhuriyet Dönemi İlk Kürt İsyanları, Taarruz Yılları, Dersim’den Tunceli’ye Giden Yol), Yakın Tarihte Kürt Sorunu: 40’lardan PKK’ye isimli beş kitabı aynı anda yayınlandı.

 

5 kitabı aynı anda yayınlanan Bülent Tekin konuyla ilgili şunları söyledi, “Bu kitaplarda Türk-Kürt-Arap-Fars ilişkileri komşu devletler ve büyük devletler bağlamında anlatılmaktadır. Diğer bir deyişle Kürt Sorunu'nu (bu konu üzerinden legal ya da illegal liderlik yapanlar tarafından da dahil) bugüne dek böylesine tüm zamanları kapsayacak şekilde ayrıntılı olarak yazılmamıştır. Bunu başardığımı düşünüyorum. Dilerim bu altı kitap sorunlarımızın çözülmesinde aydınlatıcı ve ders verici rol oynar. Böylece ‘1514-günümüz’ arasındaki bütün süreci yazmaya çalıştığımı düşünüyorum. Kitapların basımında özveri gösteren sevgili yayıncım Sayın Aydın Tekin ve arkadaşım Sayın Rıdvan Bağış’a çok teşekkür ediyorum. Bu önemli konunun tarihe bir arşiv olarak not düşmesine yardımcı oldular.”

 

Tekin yayınlanan kitapları ile ilgili şu bilgileri verdi;

Eğiten Kitap Yayıncılık Organizasyon Ltd. Şti.’nin Delal Yayınları’nca yeni basılmış kitaplarım şunlardır: Kanayan Topraklar (Simko, Berzenci, Koçgiri) 1919-1923(araştırma/inceleme), Cumhuriyet Dönemi İlk Kürt İsyanları 1924-1926(araştırma/inceleme), Taarruz Yılları 1926-1930(araştırma/inceleme), Dersim’den Tunceli’ye Giden Yol 1930-1938(araştırma/inceleme), Yakın Tarihte Kürt Sorunu: 40’lardan PKK’ye (1940-Günümüz)(araştırma/inceleme).

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları