Advert

Koşar Kızıltepe Belediye Başkan adaylığı başvurusunda bulundu.

Koşar Kızıltepe Belediye Başkan adaylığı başvurusunda bulundu.
Koşar Kızıltepe Belediye Başkan adaylığı başvurusunda bulundu. Ekspres
Bu içerik 2047 kez okundu.
Advert

Koşar Kızıltepe Belediye Başkan adaylığı başvurusunda bulundu.

 

Kızıltepe'de eğitim camiasının yakından tanıdığı emekli öğretmen A.Kerim Koşar, Kızıltepe Belediye Başkan adaylığı için HDP’den aday adaylık başvurusunda bulundu.

 

Uzun yıllar Kızıltepe ilçesinde ve il dışında eğitimcilik yapan ve Eğitim-Sen Kızıltepe Şubesi'nin kurucu üyeliği ve idarecilik görevlerinde de bulunan emekli öğretmen A.Kerim Koşar HDP’ye Kızıltepe belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatını partinin il başkanlığına yaptı.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçiminde Halkların Demokratik Partisi (HDP)'den belediye başkan aday adaylığı için HDP Mardin İl Teşkilatına başvuran Emekli - Eğitimci A.Kerim Koşar, resmi başvuru dilekçesini HDP Mardin İl Eş Başkanları Ali Sincar ve Eylem Amak'a teslim etti.

 

KESK Bileşenlerinden Eğitim-Sen’de uzun yıllar temsilci ve yöneticilik yaparak demokrasi mücadelesinde ön saflarda yer alan A.Kerim Koşar, Kızıltepe'de Sanat-Kültür ağırlıklı sosyal bir belediyecilik yapma anlayışı ile aday adayı olduğunu belirterek, seçilmesi durumunda hedefinin daha çok park ve yeşil alanlar, kapalı semt pazarları, çok katlı Otoparklar, semtlerde spor kompleksleri, çok amaçlı kültür merkezi, gıda Bankası, Kreş ve benzeri hizmetlerin yanı sıra öz kaynağa dayalı projeleri hayata geçirmekte iddialı olduğunu söyledi.

 

A. Kerim Koşar Kimdir ?

1960 yılında Kızıltepe’de doğdu. İlk ve ortaokulu Mardin ve Silvan YİBO’da liseyi de Antakya da okudu. 1984 yılında Çukurova Üniversitesi Hatay Eğitim Yüksek Okulunu, ardından Anadolu Üniversitesi Türkçe bölümünü bitirdi. 32 il’de değişik merkezlerde öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Eğitim Sen, Kürdi Der, Eğitim Destek evi gibi sendika ve derneklerde idareci ve kurucu sıfatıyla çalıştı. 2002’de  11 eğitimci ile birlikte tutuklandı ardından sürgün edildi. Dergi ve sitelerde edebi yazılar yazdı. Anadil üzerine Panel ve Seminerler organize edip moderatörlük yaptı. 2017 yılı başında önce emekliye zorlandı sonra da devlet memurluğundan çıkarıldı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları