Advert

Zergan deresi suya kavuştu..

Zergan deresi suya kavuştu..
Zergan deresi suya kavuştu.. Ekspres
Bu içerik 1080 kez okundu.
Advert

Zergan deresisuya kavuştu..

 

Cep telefonunu alan tarihi Dunaysır köprüsü ve Zergan deresine koştu.

 

Kızıltepe'de yaşanan yoğun yağmur yağışlarının ardından Zergan deresi su ile buluşurken suya gömülen tarihi Dunaysır köprüsü meraklıların cep telefonu kameralarına konu oldu.

Türkiye genelini etkisi altına alan yağışlardan nasibini alan Kızıltepe ilçesinde bir çok yerleşim alanı sular altında kalırken, uzun yıllardır dere yatağına taşkın suların girmediği Zergan deresi son yağışlarla birlikte su hasretini giderdi. Şiddetli yağışların ardından Zergan deresi dolup taşarken dereyi dolduran yağmur sularının içinde kaybolan tarihi Dunaysır köprüsünün ayakları üzerinde bulunan köprü meraklıların uğrak yeri oldu.

12. Yüzyılda Artuklular tarafından yapıldığı tahmin edilen tarihi Dunaysır Köprüsü yağışın ardından kartpostallık görüntüler oluşturdu. Kızıltepe Koçhisar Mahallesi'nde bulunan 5 gözlü tarihi taş köprünün bu halini ilk defa gören gençler ve daha önceki halini anımsayan Kızıltepeliler bu anı ölümsüzleştirmek için cep telefonlarının kamerasından fotoğraflar çekip sevinçlerini paylaştılar. Senelerdir böyle bir görüntü görmediklerini anlatan vatandaşlar sevinç ve şaşkınlıklarını gizleyemedi.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!