Advert

Boynikara HDP’den Büyükşehir adayı oldu

Boynikara HDP’den Büyükşehir adayı oldu
Boynikara HDP’den Büyükşehir adayı oldu Ekspres
Bu içerik 4762 kez okundu.
Advert

Boynikara HDP’den Büyükşehir adayı oldu

 

Uzman Doktor Haydar Boynikara HDP’den Mardin Büyükşehir belediye başkanlığına adaylık başvurusunda bulundu.

 

Kızıltepe’de özel bir hastanede Dahiliye uzmanı olarak görev yapan Uzman Doktor Haydar Boynikara Halkların Demokratik Partisinden Mardin Büyükşehir belediye başkanlığına adaylık başvurusunda bulundu. Baynikara bugün HDP il başkanlığına giderek aday adaylık başvurusunu yaptı.

Dillerin ve dinlerin şehri Mardin’de bütün halkların ve renklerin partisi olan HDP’den büyükşehir belediyesi başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan Uzman Doktor Haydar Boynikara, Mardin gibi çok kültürlü bir yerin yönetimi en çok Halkların Demokratik Partisine yakışacağından HDP’den aday adayı olduğunu söyledi.

Boynikara adaylık başvurusunun ardından yaptığı açıklamada, “Partimiz HDP görev verirse bir bilim insanına yakışır şekilde belediyemizi yöneteceğiz. Türkiye’deki siyasi kutuplaşmaya son verecek örnek bir siyaset izleyeceğiz. Toplumu kutuplaştırarak her seçimi kazanan ve devleti babasının malıymış gibi gören anlayışa Mardin’den dur diyeceğiz. Türkiye bir şahıs, bir aile, bir aşiret ya da bir parti devleti değildir. Bir şahsın veya bir partinin geleceğini değil, halkın geleceğini inşa edeceğiz. Seçim sürecinde yürüteceğimiz siyaset tarzıyla tüm Türkiye’nin ve bölgenin dikkatleri Mardin’in üzerinde olacak. Toplumda siyasetten kesilen umudu yeniden yeşerteceğiz ve umudu büyüteceğiz. Toplumun sağlık, ekonomik, sosyal, kültürel, çevresel bütün sorunlarını ekolojik paradigma ve cinsiyet eşitlikçi bakış açısıyla çözeceğiz. Bu memleketin en büyük problemi tüketimin üretimden fazla olmasıdır. Üretime dayalı ekonomik politikalar geliştirilmesine her alanda öncülük yapacağız. Tarım ve Turizm kenti olan Mardin şehrimiz 5 milyondan fazla insana yetebilecek bir ekonomik potansiyele sahipken, bugünkü nüfusunun % 70’ten fazlası yoksulluk sınırının altında yaşamaktadır. Yoksulluk, asla bir toplumun kaderi değildir. Yoksulluk bu memlekette ciddi bir yönetim problemi olduğunu, hatta bir yönetimsizlik durumu olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Başta kırk yıldır şiddet sarmalından kurtulamayan Kürt Meselesi olmak üzere bütün sorunlarımızı şiddetten uzak, toplumsal mutabakat ve uzlaşı sağlayarak çözülmesine katkı sunacağız. Taraflı tarafsız her kesime ulaşacağız ve her kesimin oyuna talip olacağız. Mardin’de öncelikli hedefimiz en az %80 oranında oy almak olacaktır. Sadece belirli bir kesimi değil, tüm Mardin’i temsil etmek istiyoruz. Mardin sosyokültürel yapısı, çoğulculuğu ve her anlamdaki çeşitliliği ile birçok açıdan küçük bir Türkiye’ dir. Mardin’i doğru şekilde yönetecek olan parti Türkiye’ yi de en doğru şekilde yönetir. Seçim sonrası her kesimin temsiliyetini sağlayacak bir yönetim kadrosu oluşturacağız. Yerinden yönetim modelini Mardin’ den başlatacağız. Halkın onaylamadığı projeleri halka rağmen hayata geçirmeyeceğiz. Bunları başardığımızda Mardin’ deki her birey, işte bu benim belediyem diyecek ve her koşulda belediyesine sahip çıkacaktır.” İfadelerine yer verdi.

Boynikara, Partisi tarafından aday gösterilmesi durumunda Çok kültürlü ve çok dilli bir şehir olan Mardin’de Arapça, Kürtçe, Türkçe bilen biri olarak halkla iyi bir iletişim kuracağına inandığını söyledi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk