Advert

Göçmen ve Azizoğlu HDP’den Encümenliğe Aday Oldular.

Göçmen ve Azizoğlu HDP’den Encümenliğe Aday Oldular.
Göçmen ve Azizoğlu HDP’den Encümenliğe Aday Oldular. Ekspres
Bu içerik 2033 kez okundu.
Advert

Göçmen ve Azizoğlu HDP’den Kızıltepe Belediye Meclis Üyeliğine Aday Oldular.

 

HDP’de 20 Kasım’da başlayan aday adaylık müracaatlarında son güne girilirken yarın sona erecek başvurular yoğunluk kazandı.

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimler için HDP’de Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıklarına yapılan adaylık başvurularının yanı sıra Belediye meclis üyeliklerine de yoğun bir başvuru olduğu öğrenildi. Kızıltepe Belediyesi meclis üyeliği için başvuranlar arasına eski yöneticilerden Hamit Göçmen ile Kütüphane eski müdürü Selahattin Azizoğlu’da yer aldı.  

 

HDP Kızıltepe ilçe teşkilatında çeşitli görevlerde bulunan Hamit Göçmen Kızıltepe belediye meclis üyesi olarak Partisinin il teşkilatına başvurarak aday oldu. Bir dönem parti yöneticiliği görevlerinde de bulunan Göçmen, 25. ve 26. dönem Milletvekilliği seçimlerinde de aday adayı olarak başvurmuştu.

Kızıltepe Belediye Meclis Üyeliği için müracaatını yapan bir başka isim ise Kızıltepe ilçe kütüphanesi eski müdürü Selahattin Azizoğlu oldu. 14 yılı idareci olmak üzere 30 yıl devlet memurluğu görevinde bulunan ve Şubat ayında emekli olan Azizoğlu, Başka partilerden de teklif aldığını, ancak tercihini HDP’den yana kullandığını, Seçilmesi halinde halk için elinden geleni yapacağını belirterek, “Gerisini önce Allah a sonra da Demokrasi ve Özgürlük mücadelesi yolunda emek veren herkese havale ediyorum.”  Dedi.

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimler için HDP Genel merkezi tarafından açıklanan takvime göre 20 Kasım 2018 tarihinde başlayan adaylık başvurularının her hangi bir uzatma yapılmadığı takdirde 05 Aralık 2018’de sona erecek.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları