Advert

Minik Eller Üşümesin diye öğrencilere atkı, bere ve eldiven dağıtıldı

Minik Eller Üşümesin diye öğrencilere atkı, bere ve eldiven dağıtıldı
Minik Eller Üşümesin diye öğrencilere atkı, bere ve eldiven dağıtıldı Ekspres
Bu içerik 440 kez okundu.
Advert

Minik eller-bedenler üşemesin diye öğrencilere atkı, bere ve eldiven hediye edildi

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çalışmalarına sürdüren mardinmasa birimi, “Minik Eller Üşümesin Projesi” kapsamında şehir genelinde bulunan kırsal mahallerde okuyan öğrencilerin üşümemesi ve hasta olmaması adına atkı, bere ve eldiven dağıtımı yapıyor.

 

Bu kapsamda minik öğrencilere atkı, bere ve eldiven dağıtımını sürdüren mardinmasa ekipleri, Mazıdağı ilçesinde ki Engin Köyü İlkokulu ile Tarlacık Köyü İlkokulunda okuyan minik öğrencileri ziyaret ederek Vali/Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman’ın kendilerine hediye olarak gönderdiği atkı, bere ve eldiveni takdim etti. Hediyelerini alan minik öğrenciler, gözlerinde ki mutluluk ve yüzlerinde ki sevinçle, Vali/Başkan Amcaları Mustafa Yaman’a teşekkür ettiler.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, “Belediyemizin imkanlarını şehrin kırsal mahallelerinde yaşayan çocuklarımız için kullanıyoruz” dedi.

Şehir genelinde çalmadık kapı sıkılmadık el bırakmamak için gece gündüz çalıştıklarını kaydeden Yaman, “Göreve ilk getirildiğimiz günden itibaren sosyal belediyecilik anlamında açılışını yaptığımız mardinmasa birimimiz, Büyükşehir Belediyemizin sıcak yüzü oldu. Sosyal belediyecilik anlamında mardimasa birimimizle birlikte iki senede hayata geçirdiğimiz 27 sosyal sorumluluk projesiyle her koşulda hemşehrilerimizin yanında olduk.” diye belirtti.

Yaman, şunları söyledi: “Zorlu kış şartlarında okula giden çocuklarımız üşümemesi için ekiplerimiz tüm ilçelerde ki kırsal mahallelerde bulunan okullarımızda öğrencilerimize atkı, bere, eldiven dağıtıyor. Hediyelerini alan öğrencilerimizin yüzlerinde gülümseme ve gözlerinde mutluluk her şeye değer. Çocukların güldüğü bir şehir her zaman mutlu bir şehirdir ve biz bunun için çalışıyoruz.”

“‘Minik Eller Üşümesin Projesi’ kapsamında kırsal mahallelerde okuyan dezavantajlı öğrencilerimize ulaşarak hediyelerini takdim edeceğiz” diyen Yaman, “Belediyemizin imkanlarını bu şehrin gençleri, engellileri, kadınları ve öğrencileri için kullanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk
Türkiyenin Yüzde 28’İ Çocuk