Advert

İNÇEV-DER’den Yüzer’e nezaket ziyareti

İNÇEV-DER’den Yüzer’e nezaket ziyareti
İNÇEV-DER’den Yüzer’e nezaket ziyareti Ekspres
Bu içerik 609 kez okundu.
Advert

İNÇEV-DER’den Yüzer’e nezaket ziyareti

 

İnsan ve Çevreyi Koruma Derneği (İNÇEV-DER) Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mehmet Yüzer’i makamında ziyaret etti.

 

Mardin'in Kızıltepe ilçesine Eylül ayında Kaymakam olarak atanan ve Belediye Başkan vekili olarak da görev alan Mehmet Yüzer’i, İnsan ve Çevreyi Koruma Derneği (İNÇEV-DER) Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Yüzer’e ilçede göreve başlamasından bu yana İnsan ve Çevreye karşı göstermiş olduğu duyarlılığı nedeniyle İNÇEV-DER tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Plaket Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Uçar tarafından verildi.

 

İNÇEV-DER Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Uçar’ı ve beraberindeki heyeti ağırlayan Kaymakam/Belediye başkan vekili Yüzer, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, insana ve çevreye değer verdiğini, bir Kaymakam olarak değil her zaman halktan biri olarak bu konuda davranmak istediğini belirterek, “Hepimiz devlet kademelerinde makam sahibi olabiliriz. Tabi bu görevleri ifa ederken hepimiz de bu devletin birer ferdiyiz.” İfadelerini kullanarak, insan ve çevreye odaklı her türlü çalışma ve projeye destek vermek istediğini söyledi.

 

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan İNÇEV-DER Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Uçar ise çevre ve insan ilişkisine dikkat çekerek, İnsanların ve diğer canlıların çevre içerisinde karşılıklı olarak iletişim içinde ortak bir hayat sürdürdüklerini belirtti.

 

Konuşmasının devamında Uçar, “Bu yaşam süreci içerisinde çevreden dengesiz bir şekilde yararlanan insan doğal kaynaklara büyük zararlar verirken, işte tam bu noktada küresel ısınma denen felaketi de beraberinde getirmiş oldu. Bizde bu felaketle mücadele etmek için iki yıl önce bu derneği kurduk. Dernek olarak 7'den 77' ye tüm halkımızı çevre konusunda bilinçlendirmeyi ilke haline getirdik. Bu bilinçlendirmeyi güçlendirmek için her alanda dağıtılmak üzere Çevre ve Çocuk Ajandası, Çevre ve Çocuk Şiiri, temiz bir çevreyi anlatan broşürler, tişörtler, ders programı ve takvim dağıttık. Yeşil ve temiz bir çevre için vatandaşlarımıza ve okullarımıza yaklaşık 3 bin adet çam fidanı dağıttık.” dedi.

 

Çevre Kanununda yapılan değişiklikle Ocak 2019'da alışveriş poşetlerinin parayla satılacağına dikkat çeken Uçar, “Malumunuz Çevre Kanununda yapılan değişiklikle Ocak 2019 tarihinden itibaren alışveriş poşetleri 25 kuruştan müşteriye verilecek. Bizde dernek olarak  ‘Atıksız Yaşam İçin Bez Kullan’ alışkanlığını kazandırmak için çeşitli platformlarda peyderpey bez torba dağıttıklarını ifade etti.

Ziyaret, iyi dilek ve temennilerin ardından çekilen fotoğraflarla son buldu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları