Advert

HDP’de Adaylık başvuru süresi uzatıldı

HDP’de Adaylık başvuru süresi uzatıldı
HDP’de Adaylık başvuru süresi uzatıldı Ekspres
Bu içerik 528 kez okundu.

HDP’de Adaylık başvuru süresi uzatıldı

 

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde HDP’den aday olacaklar için adaylık başvuru süresi 12 Aralık tarihine uzatıldı.

 

HDP Genel merkezi tarafından daha önce 5 Aralık olarak belirlenen son başvuru tarihi 12 Aralık tarihine uzatıldı. Adaylık başvuru süresinin uzatılması ile ilgili HDP’den yapılan açıklamada, “ Daha önce 5 Aralık olarak belirlenen başvuru tarihine kadar partimize belediye eş başkanlığı, meclis üyelikleri için Türkiye’nin değişik kesimlerinden, kadınlardan, gençlerden, eski siyasetçilerden, inanç kesimlerinden, yerel dinamiklerden partimize yönelik yoğun ilgi gösterildi. Partimize yapılan başvurularda özellikle kayyum atanan bölgelerdeki yoğunluk bir kararlılığın ifadesi olarak özellikle dikkat çekiyor. Aday adayı olmak isteyenlerin bir kısmının başvurular için gerekli hazırlıkları yetiştiremedikleri yönündeki talepleri üzerine Yerel Yönetimler Komisyonumuz başvuruların 12 Aralık mesai bitimine kadar uzatılmasına karar verdi.” İfadelerine yer verildi.

 

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde HDP’den aday olmak istenler için başvuru tarihi 20 Kasım 5 Aralık olarak açıklanmıştı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
En Yüksek İş Memnuniyeti Lüksemburg’da
En Yüksek İş Memnuniyeti Lüksemburg’da
En Çok Biz Unutuyoruz
En Çok Biz Unutuyoruz