Advert

Huzurlu Parklar ve Okul Önleri Uygulaması gerçekleştirildi.

Huzurlu Parklar ve Okul Önleri Uygulaması gerçekleştirildi.
Huzurlu Parklar ve Okul Önleri Uygulaması gerçekleştirildi. Ekspres
Bu içerik 595 kez okundu.
Advert

"Huzurlu Parklar ve Okul Önleri Uygulaması" gerçekleştirildi.

 

Mardin il genelinde "Huzurlu Parklar ve Okul Önleri Uygulaması" kapsamında 3 aşamalı yapılan denetimlerde okul önleri, park ve bahçeler ile araçlarda aramalar yapılıp 2192 şahıs sorgulandı. Denetimlerde 9 kişi gözaltına alındı.

 

Mardin il emniyet müdürlüğü tarafından aralarında Kızıltepe’nin de bulunduğu Nardin iline bağlı tüm ilçelerde "Türkiye Huzurlu Parklar ve Okul Önleri Uygulaması" kapsamında denetimler yapıldı. Mardin valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, Genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla stratejik öneme sahip bilgeler ile vatandaşların yoğun olarak bulundukları alanlarda 142 ekip ve 401 personel ile günün değişik zamanlarında 3 aşamalı yapılan denetimlerde il merkezi ve ilçelerde 125 umuma açık işyeri, 156 okul önü, 76 park ve bahçe ve 213 araçta denetim faaliyetleri yapıldığı ve 2192 şahsın sorgulandığı belirtildi.

Yapılan denetim ve sorgulamalar sonucunda ise aranan 9 şahıs ile 22 gr kubar esrar ile yakalanan 4 kişi gözaltına alınırken 1 işyerine yasal işlem, 2 araca 470 tl ve 4 okul servisine ise 1386 tl cezai yaptırım uygulandığı belirtildi.

 
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları