Advert
Advert

SYDV Mütevelli Heyeti Seçimleri Tamamlandı

SYDV Mütevelli Heyeti Seçimleri Tamamlandı
SYDV Mütevelli Heyeti Seçimleri Tamamlandı Ekspres
Bu içerik 1256 kez okundu.
Advert

 

SYDV Mütevelli Heyeti Seçimleri Tamamlandı

 

2019 yılı SYD Vakıf Mütevelli Heyeti için seçilecek Muhtar ve STK/Dernek üye seçimleri tamamlanarak 3 üye belirlendi.

 

Bir yıl görev süreli Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetine seçilecek 3 üye için yapılan seçimlerin ardından ikisi muhtarları temsilen, biri STK/dernek temsilcisi olmak üzere 2019 yılı 3 üyesi belinlenmiş oldu.

 

2019 yılı SYD Vakıf Mütevelli Heyeti için Kızıltepe ilçe merkezinde yer alan Mahalle muhtarları adına Atatürk Mahalle muhtarı Yavuz Kandemir, ilçe Kırsalında yer alan mahalle muhtarları adına Dikmen Mahalle (köyü) muhtarı Aziz Karaaslan oy birliği ile temsilci seçilirken, STK/Dernekler adına seçilecek 1 üye için 2 aday olması nedeniyle seçime gidirdi.

Kızıltepe ilçe halk eğitim merkezi toplantı salonunda SYDV müdürü Alaattin Özel ile üyeler Ahmet Adıyaman ve Haluk Kurutkan’dan oluşan divan heyeti gözetiminde yapılan oylamada üyeler Kızıltepe biriketçiler derneği başkanı Menduh Kavan ile Dunaysır kültür ve dayanışma derneği başkanı A.Nasır aydın için tercih oylarını kullandı.Kapalı zarf usulü ile yapılan oylamada Kavan diğer aday Aydın’ı 1 oy ile geçerek heyet üyeliğine seçildi. Kayıtlı 61 dernekten 58 dernek başkanının oy kullandığı seçimlerde 3 oy boş çıkarken geçerli 55 oyun 28’ini Menduh Kavan, 27’sini ise A.Nasır Aydın aldı. Seçim sonucunda Kavan 1 oy fark ile 2019 SYD vakfının Vakıf Mütevelli Heyetinin STK/dernek temsilcisi oldu.

Yapılan seçimlerin ardından 2019 yılı SYDV Mütevelli Heyetine Atatürk Mahalle muhtarı Yavuz Kandemir, Dikmen Mahalle (köyü) muhtarı Aziz Karaaslan ve biriketçiler derneği başkanı Menduh Kavan 1 yıllığına temsilci olarak seçilmiş oldular.  Kavan’ın bu göreve 5.defa, Kandemir’in ise 4 defa seçildiği öğrenildi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor