Advert
Advert

Mardin'de HDP’ye 500 başvuru yapıldı

Mardin'de HDP’ye 500 başvuru yapıldı
Mardin'de HDP’ye 500 başvuru yapıldı Ekspres
Bu içerik 1218 kez okundu.
Advert

Amak: Mardin’de HDP’ye 500 başvuru yapıldı

 

HDP´den Mardin Büyükşehir ve 10 ilçe belediye bakanlığı ile belediye meclis üyelikleri için şu ana kadar yaklaşık 500 kişinin aday adaylığı başvurusunda bulundu.

 

Başvuru süresinin 17 Aralık 2018 Pazartesi gününe uzatıldığı Halkların Demokratik Partisi (HDP) yoğun bir adaylık başvurusu yaşandığı belirtilirken bu sayının Mardin genelinde yaklaşık 500 aday adayı olduğu partinin il örgütü tarafından açıklandı. HDP Mardin İl Örgütü, 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir ile ilçe belediye başkanlığı ve belediye meclis üyelikleri için aday adayı başvurularına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

HDP Mardin il binasında düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan HDP Mardin İl Eş Başkanı Eylem Amak, Mardin Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları ile meclis üyeliği aday adaylığı için şu ana kadar yaklaşık 500 kişinin başvuruda bulunduğunu ifade ederek, başvurulardan sonra 5 ilçede adayların ön seçimle belirleyeceklerini söyledi. Amak, 5 ilçede de temayül yoklaması il ve genel merkezce belirleneceğini dile getirerek, “Bildiğiniz gibi HDP olarak 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimlerde belediye eşbaşkanlığı, belediye ve il genel meclis üyelikleri için aday adayı başvuruların startını 20 Kasım´da vermişti. 5 Aralık´ta son bulması gereken aday adaylık başvurularını 12 Aralık´a kadar uzattı. Bu süre zarfından belediye eşbaşkanlık aday adaylığı ve meclis üyeliği için yaklaşık 500 kişi başvurdu. Fakat halkımızın yoğun talebi üzerine tekrar 5 günlük bir süre uzatımına gidildi. Başvuru süremiz 17 Aralık´ta son bulacak” dedi.

Amak, yapılan başvuruların çokluğu ve süre uzatımının talebinin kendileri açısından olumlu olduğunu ifade ederek, halkın bu yoğun ilgisine ve iradesine sahip çıkmasına cevap olabilmek için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini belirtti.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor