Advert

Hekimoğlu Trabzon kafilesi Mardin'de coşkuyla karşılandı

Trabzon heyeti kentin tarihi yerlerini gezdi.

Hekimoğlu Trabzon kafilesi Mardin'de coşkuyla karşılandı
Hekimoğlu Trabzon kafilesi Mardin'de coşkuyla karşılandı Ekspres
Bu içerik 683 kez okundu.
Advert

Hekimoğlu Trabzon kafilesi Mardin'de coşkuyla karşılandı

 

TFF 3. Liginde mücadele eden Hekimoğlu Trabzon futbol takamı kafilesi ve beraberindekiler Mardin'de coşkuyla karşılandı. Mardin de konaklayan Kafile Maç için Şanlıurfa’ya gitti.

 

3 lig'de mücadele eden Hekimoğlu Trabzon futbol takımı, Pazar günü oynayacağı Şanlıurfa Karbel Karaköprü Belediye spor maçı için bir gün öncesinde Mardin’e gelerek burada konakladı. Havalanında Mardin Trabzonspor taraftar derneği başkanı İbrahim Aydın ve dernek yöneticileri tarafından davul zurna ve folklor ekibi ile karşılanan heyet daha sonra Mardin’e giderek burada maç saatine kadar konaklayacağı otele geçti.

Trabzon’un tanınmış iş adamlarından ve Trabzonspor Başkan adaylarından Celil Hekimoğlu’nun başkanlığını yaptığı Hekimoğlu Trabzon FK takım kafilesinde yöneticiler eşleri ile birlikte yer aldığı heyette 16 gazeteci de yer aldı.

İçişleri Bakanlığının Güneydoğu ve Doğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesi arasında yürüttüğü kardeşlik projelerine destek olmak için Mardin’e geldiklerini ve çok memnun kaldıklarını belirten Trabzonlu işadamı Celil Hekimoğlu, “ Kardeşliğimizin pekişmesi noktasında Güneydoğu ile Karadeniz Bölgesi arasında kurulan dostluk köprülerine katkı sağlamak istedik. Bu amaçla yönetimdeki arkadaşlarımız ve gazeteci arkadaşlarımızla oynayacağımız lig maçı öncesi Mardin’e gelerek tarihi-kültürel yerleri ziyaret ettik. Marin güzel ve tarihi bir şehir, çok sıcak kalşılandık,” dedi.

İçişleri Bakanlığının Güneydoğu ve Doğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesi arasında yürüttüğü kardeşlik projesi koordinatörü Ahmet Külekçi’nin de yer aldığı Trabzon heyeti kenti gezdikten sonra akşam kaldıkları Maridin otel’de düzenlenen ve Mardin ile yöresel müziklerinde yer aldığı sıla gecesine katıldılar. Tanınmış aşçı Hikmet Ustanın yaptığı mahalli yemeklerin ikram edildiği gecede Mardin Otel ve Trüzmciler derneği başkanı Özgür Güngör tarafından kentin tanıtımına katkılarından dolayı Külekçi'ye, Mardin Trabzonspor taraftar derneği başkanı İbrahim Aydın ise Hekimoğlu'na birer teşekkür plaketi verdiler. Heyet Pazar sabahı oynanacak lig maçı için Şanlıurfa'ya geçti.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor