Advert
Advert

Mezopotamya Projesi Öğrencileri Rusya’ya yolcu edildi.

Mezopotamya Projesi Öğrencileri Rusya’ya yolcu edildi.
Mezopotamya Projesi Öğrencileri Rusya’ya yolcu edildi. Ekspres
Bu içerik 511 kez okundu.
Advert

“Mezopotamya’dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz Projesi”

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinin yürüttüğü ve Kalkınma Bakanlığı GAP İdaresinin desteklediği, ‘Mezopotamya’dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz Projesi’ kapsamında 12 hafta boyunca verilen eğitimler tamamlandı.

 

90 öğrenci, tarihi ve kültürel yapılarıyla ilgili eğitim aldıkları 4 kıtadan 8 ülkeyi gezme ve tanıma imkanı bulacak.

Daha önce Almanya, Belçika ve Hollanda’yı gezen birinci kafilenin ardında 20 kişilik ikinci kafilede gençlik merkezinde, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın katılımlarıyla yapılan programın ardından Rusya’ya yolcu edildi.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mardinli gençlerin bütün dünyayı tanımalarını arzu ettiğini belirtti.

"Mezopotamya'dan Balkanlara Eğitim Köprüsü Projesi" kapsamında onlarca genci Bosna Hersek’e gönderdiklerini anımsatan Yaman, “Şimdi de gençlerimizi 8 ülkeye gönderiyoruz.  Birinci grubumuz Almanya, Belçika ve Hollanda’ya gitti. Bu akşam itibariyle gençlerimizi Rusya’ya gönderiyoruz. Rusya’ya giden grubumuz çok güzel anılar, bilgi ve tecrübelerle dönecekler. Daha sonra Fas, Singapur, Malezya ve Katar’a yine aynı şekilde öğrencilerimizi gönderiyoruz.” dedi.  

Mardinli gençlerin bütün dünyayı tanıyarak akranlarından daha donanımlı olmalarını arzuladığını aktaran Yaman, şöyle devam etti: “Üniversiteye giden Mardinli gençler, aynı üniversite ve sınıfa gelen öğrencilerden daha donanımlı olacaklar. Çünkü bu gençler, gençlik merkezi ve bilgi evlerinde, sadece Mardin’i değil bütün dünyayı tanıma fırsatı buldular. Sinema, tiyatro, senaryo yazma, belgesel çekme ve fotoğraf sanatını öğreniyorlar. Kitaplarını okudukları bütün yazarlarla bu gençlik merkezinde bir araya geliyorlar. Bütün siyasetçilerle, devlet büyükleriyle bir araya geliyorlar. Çok özgüvenli bir gençlik inşallah burada oluşuyor. İnşallah, gençlik çalışmalarına devam edeceğiz.”

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor