Advert
Advert

Asgari Ücret Belli Oldu: 2020 TL

Asgari Ücret Belli Oldu: 2020 TL
Asgari Ücret Belli Oldu: 2020 TL Ekspres
Bu içerik 778 kez okundu.
Advert

Asgari Ücret Belli Oldu: 2020 TL

 

Son bir aydır merakla beklenen asgari ücret belli oldu. Bugün saat 10.00'da toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun nihai kararını vererek 2019 yılı Asgari ücret 2 bin 20 TL olarak açıklandı.

 

“Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun nihai kararını verdiği dördüncü ve son toplantısı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında bugün saat 10:00'da Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında gerçekleştirildi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantı sonrası asgari ücretin bürüt 2 bin 558 TL net ise 2 bin 20 TL olduğu açıkladı. Yapılan artışla asgari ücrete yüzde 26.5 ile 417 TL zam yapıldı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada, “Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun nihai kararına göre 1 Ocak 2019’dan itibaren geçerli olacak Asgari Ücret, Brüt 2.558 TL / Net 2.020 TL olarak belirlenmiştir. Bakanlık olarak bu süreçte sosyal adaleti ve çalışma barışını güçlendirmeyi, işçilerimizi, işverenlerimizi ve işin bizatihi kendisini koruyarak ülkemizin insani ve ekonomik kaynaklarına sahip çıkmayı temel önceliğimiz olarak gördük. Komisyon çalışmalarına sundukları değerli katkılardan dolayı TÜRK-İŞ’e, TİSK’e ve tüm kamu temsilcilerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısı 6 Aralık'ta, İkinci toplantı 13 Aralık'ta, üçüncü toplantını ise  20 Aralık'ta Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında yapmıştı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor