Advert
Advert

Sincar: Çağdaş bir bakış açısı ile Kızıltepe halkına hizmet etmeye adayım

Sincar: Çağdaş bir bakış açısı ile Kızıltepe halkına hizmet etmeye adayım
Sincar: Çağdaş bir bakış açısı ile Kızıltepe halkına hizmet etmeye adayım Ekspres
Bu içerik 2508 kez okundu.
Advert

Sincar: Çağdaş bir bakış açısı ile Kızıltepe halkına hizmet etmeye adayım

 

Yerel seçimlerde HDP’den Kızıltepe Belediye başkanlığı görevine adaylık başvurusunda bulunan HDP il eş başkanı Ali Sincar, Çağdaş bir bakış açısı ile Kızıltepe halkına hizmet etmek için aday adayı olarak bu göreve talip olduğunu açıkladı.

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerinde Halkın Demokratik Partisinden (HDP) Kızıltepe ilçe belediye başkanlığı görevine talip olarak aday adayı olan HDP Mardin il eş başkanı Ali Sincar; siyaseti aileden gelen gelenek halinde sürdürerek; modern, çağdaş bir bakış açısı ile Kızıltepe halkına hizmet için aday adaylığı başvurusunu yaptığını belirtti.

Aktif olarak sürdürdüğü HDP il başkanlığı görevinin ardından Kızıltepe Belediye başkanlığına adaylık başvurusunda bulunan Batman’da öldürülen HEP milletvekili Mehmet Sincar’ın kardeşi Ali Sincar, Avrupa Kültürünü yaşamış modern şehircilik anlayışını benimsemiş ve siyasetin içinde olan bir ailede büyümüş biri olarak Kızıltepe’ye hizmete talip olduğunu söyledi.

 

HDP’den Kızıltepe belediye başkanlığı için Aday adaylık başvurusunda bulunan 31 aday adayından biri olan HDP Mardin il eş başkanı Ali Sincar adaylığı ile ilgili olarak; siyaseti aileden gelen gelenek halinde sürdürerek; modern, çağdaş bir bakış açısı ile Kızıltepe halkına hizmet için aday adaylığı başvurusunda bulundum. Dedi.

 

ALİ  SİNCAR’IN ÖZ GEÇMİŞİ:

Mardin’in Ömerli ilçesi İki pınar köyünde doğdu. İlkokul, orta ve lise öğrenimini Kızıltepe’de tamamladı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Makine mühendisliği 4.sınıfta okurken 1988 yılında örgütsel faaliyetlerden dolayı tutuklandı. Tahliye, mahkûmiyet ve tekrar tutuklanma süreçlerinden sonra 1992 Ağustos ayında şartlı af ile tahliye oldu. Örgüte katılan iki kardeşi Fethi ve Şükrü Sincar’ı kaybeden Ali Sincar, 1991’ de HEP milletvekili seçilen en büyük abisi Mehmet Sincar’ı da Batman’da faili meçhul cinayetleri araştırırken uğradığı silahlı saldırı sonucunda kaybetti. Ailede tek erkek çocuğu olarak kalan ve uzun yıllar Almanya’da yaşadıktan sonra 2015 Ocak ayından itibaren memleketi Mardin’e geri dönerek burada yaşantısına devam eden Ali Sincar, son olarak HDP il eş başkanlığı görevini yürütmekte.

ALİ Sincar Sosyoloji 4.sınıf öğrencisi ve iki çocuk babası

 

mardin kızıltepe hdp politika siyaset belediye aday seçim yerel alisincar
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor