Advert
Advert

Kızıltepe HDP’de Ön seçim sonuçları belli oldu.

Kızıltepe, Nusaybin ve Derik'te ön seçimle belirlenen adayların merkez tarafından açıklanması bekleniyor..

Kızıltepe HDP’de Ön seçim sonuçları belli oldu.
Kızıltepe HDP’de Ön seçim sonuçları belli oldu. Ekspres
Bu içerik 3457 kez okundu.
Advert

Kızıltepe HDP’de Ön seçim sonuçları belli oldu.

 

Kızıltepe Belediye başkanlığı için HDP’den başvuruda bulunan aday adayları için yapılan ön seçim sonucu muhtemel belediye eş başkanlarının isimleri belli oldu.

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kızıltepe İlçe Örgütünde 31 Mar’ta yapılacak yerel seçim hazırlıkları devam ederken adaylar arasında ön seçim heyecanı yaşandı. HDP Genel merkezi tarafından açıklanan başvuru süresi içinde Kızıltepe ilçesinde belediye başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunan 31 aday adayı arasında Pazar günü ön seçimle aday belirlemesi gerçekleştirildi.

 

HDP genel merkezi tarafından ön seçim yapılan 30 merkez arasında bulunan Kızıltepe’de ön seçim yoklaması yapıldı. Yerel seçim çalışmaları kapsamında Mardin’e bağlı Kızıltepe, Nusaybin, Derik, Mazıdağı ve Dargeçit ilçelerinde başvuran adayların ön seçimle belirleneceği açıklanmıştı. Ancak Mazıdağı ve Dargeçit’te ön seçimlerin iptal edildiği, Kızıltepe, Derik ve Nusaybin ilçelerinde ön seçime gidildiği belirlendi

Edinilen bilgilere göre Kızıltepe Belediye başkanlığı için başvuran 11’i kadın, 31 aday adayı için iki turlu yapılacağı açıklanan ön seçim yoklamasının ikinci turunun iptal edildiği ve ilk dörtte yer alan adaylar arasında genel merkezin karar vereceği öğrenildi. Kayıtlı 500 delegeden 447 delegenin katıldığı ve 13 oyun geçersiz sayıldığı oylamada Kızıltepe Belediye başkanlığı için başvuran 31 aday adayı arasında en fazla oyu alan Nilüfer Elik Yılmaz (140), Salih Kuday (137), Gülistan Öncü (135) ve Zeyni İpek (95) olduğu öğrenildi.

Bu arada HDP’nin Nusaybin ve Derik ilçelerinde yapılan ön seçimler sonucunda Nusaybin İlçesinden Av. Semire Nergiz, Samiye Demir, Ferhat Kut ile Dr. Mehmet Tanhan'ın adındaki adaylarlar arasından eş başkanların Genel merkez tarafından seçileceği, Derik ilçesinde yapılan iki turlu ön seçimde ise Mülkiye Esmez – Şerif Kıran isimlerini eş başkan olarak belirlendiği öğrenildi..

 

 

mardin kızıltepe hdp seçim belediye başkan aday önseçim
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor