Advert

Kızılte’de 2023 Eğitim Vizyon Çalıştayı Yapıldı

Kızılte’de 2023 Eğitim Vizyon Çalıştayı Yapıldı
Kızılte’de 2023 Eğitim Vizyon Çalıştayı Yapıldı Ekspres
Bu içerik 670 kez okundu.
Advert

KIZILTE’DE 2023 EĞİTİM VİZYON ÇALIŞTAYI YAPILDI

 

Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Özel Bir kolejde 3-4 Ocak 2019 tarihinde 2023 Eğitim Vizyonu İlçe Çalıştayı yapıldı.

 

2 gün süren İlçe Çalıştayına, Kızıltepe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Mehmet Yüzer, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, İlçe Müftüsü Masum Taşçı, Kızıltepe Ak Parti İlçe Başkanı Aydın Yücedağ, Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir Gümüş, Şube Müdürleri Muhsin Cesur, Hüseyin Mete, Hıdır Bekdaş, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

Çalıştay’ın açılış konuşmasını yapan Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az;  Eğitimin en önemli sorunu, memleketin ve insanlığın da en önemli problemi olduğunu ifade ederek Çalıştay da; 2023 Eğitim Vizyonu Felsefesi, Temel Politika, İçerik ve Uygulama, Okul Gelişim Modeli, Öğrenme Analitiği Araçlarıyla Veriye Dayalı Yönetim, Ölçme ve Değerlendirme, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi ve Yönetimi, Okulların Finansmanı gibi konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ise Öğrencilerin, Gönüllerine dokunulmayan, başı okşanmayan, sevilmeyen bir eğitimle sorunlarla başa çıkmak mümkün olmadığını, eğitimin sadece akla değil kalbe de dokunan bir temel olduğunu ifade etiği konuşmasında; “Bakanlığımızın belirlediği yol haritası doğrultusunda eğitim politikalarımızı planlarken her insanın kendini gerçekleştirme emelinden yola çıkıyoruz. Öğrencilerin yaradılıştan gelen kabiliyetleri çerçevesinde eğitim almalarını destekleyen, bir ufuk açarken aynı zamanda rehberlik eden, milli ve manevi değerlerin ışığında, bireyleri sevgide ve iyilikte birleştiren, ötelemeyen, kaynaştıran, çağın ve ülkemizin ihtiyaçlarına odaklı bir anlayışı kucaklıyoruz” ifadelerine yer verdi.”

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Mehmet Yüzer’de konuşmasında; “Şehirleri imar ederken yeni nesilleri ihmal ederseniz; ihmal ettiğiniz yeni nesiller gelir sizin imar ettiğiniz yerleri imha ederler.” Noktasına dikkat çektikten sonra Eğitimin sadece milli eğitim bakanlığın sorumluluğunda olmaması gerektiğini, bütün sorumluluğu milli eğitim bakanlığına yükleyerek kenarda beklemenin yanlış olduğunu eğitimden tasarruf edilemeyeceğini söylemiştir. Eğitimde yapılan tasarrufun bizlere yıllar sonra zarar olarak geri döneceğini; “Açamadığımız her okul açmak zorunda kalacağımız onlarca hapishanedir. Açamadığımız her okul açmak zorunda kalacağımız onlarca hastanedir. Çünkü iyi eğitilmemiş bireyler hastaneye ve hapishaneye giderler. “ sözleriyle eğitimin önemini vurguladıktan sonra öğretmenlerin hazırlayacağı her türlü özgün projeyi destekleyeceğini ve öğretmenlerden özgün projeler beklediğini ifade etmiştir.

 

Çalıştay’ın ikinci gününde sabah ve öğleden sonra olmak üzere Grupların verileri hazırlamasının ardından Çalıştay genel raporunun tamamlanmasıyla 2023 Eğitim Vizyonu çalıştayı sona erecek.

2023 mardin kızıltepe eğitim çalıştay kaymakam mehmetyüzer vizyon
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor