Advert

Kılıç: Gazetecilik fedakârlık isteyen önemli bir meslektir.

Kılıç: Gazetecilik fedakârlık isteyen önemli bir meslektir.
Kılıç: Gazetecilik fedakârlık isteyen önemli bir meslektir. Ekspres
Bu içerik 244 kez okundu.
Advert

AK PARTİ MARDİN İL BAŞKANI FARUK KILIÇ GAZETECİLER GÜNÜNÜKUTLADI

 

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

İl Başkanı Kılıç mesajında, “Gazetecilik mesleği zor şartlar altında yapılan ve fedakârlık isteyen önemli bir meslektir. Sürekli kendini yenileyerek daha düzeyli hizmet anlayışı doğrultusunda kamuoyunu ilgilendiren her konu hakkında bilgilendirme çabası içerisinde olan gazetecilerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizde ve Mardin’de sürekli değişen ve gelişen olayları tarafsızlık ilkesiyle topluma yansıtan tüm gazetecilerimizin gayreti takdire şayandır.

 

Gündemi takip etme konusunda toplumun gözü, kulağı, dili olan gazetecilerimiz koşullar ne olursa olsun mesleklerini icra etmekten asla geri durmazlar. İşte bu nedenle 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren yasayla gazetecilere belirli imkânlar sağlanarak, bu gün önce ‘Gazeteciler Bayramı’ daha sonra da ‘Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaya başlandı”.

Gazetecilik mesleğinin günümüzün en dinamik ve aktif mesleklerinden biri olduğunu belirten İl Başkanı Kılıç, “Demokrasimizin güçlenmesinde, hak, hukuk, sorumluluk bilincinin gelişmesinde ve özellikle düzenin inşasında basın çok önemli bir noktada yer almaktadır. 15 Temmuz hain darbe girişimi olaylarında basın camiasının olumlu tavrı birçok konuda darbeyi önleyen etkenlerin başında geldi. Aziz milletimizi doğru argümanlar eşliğinde bilgilendirerek devletimizin sarsılmaz gücünün gün yüzüne çıkmasına vesile oldu. Allah bir daha ülkemize ve milletimize 15 Temmuz’lar yaşatmasın. Bu duygularla tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutluyor ve 2015 yılında hakkın rahmetine kavuşan Mardin’in duayen gazetecilerin başında gelen Ekrem Aslan nezdinde ebediyete intikal etmiş tüm gazetecilerimize Allah’tan rahmet diliyorum”.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları