Advert

Belediye meslek lisesine 5 bin Pazar çantası diktirecek

Belediye meslek lisesine 5 bin Pazar çantası diktirecek
Belediye meslek lisesine 5 bin Pazar çantası diktirecek Ekspres
Bu içerik 986 kez okundu.
Advert

Belediye meslek lisesine 5 bin Pazar çantası diktirecek

 

Kızıltepe Belediyesi tarafından Kızıltepe Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesinde öğrencilerine diktirilen pazar çantası tanıtım programı gerçekleştirildi.

 

Türkiye genelinde yürürlüğe giren ve doğaya zarar veren plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik çalışmalara katkıda bulunmak ve vatandaşın çanta ihtiyacını karşılamak amacıyla Belediye tarafından çevre dostu 5 bin adet pazar çantaları diktirildi.

Kızıltepe Belediyesi tarafından Kızıltepe Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi dikiş nakış bölümü öğrencilerine yaptırılan pazar çantasının tanıtımı ilçe kaymakamı/Belediye başkan vekili Mehmet Yüzer’in katılımı ile yapıldı.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kızıltepe Belediyesi tarafından Kızıltepe Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi dikiş nakış bölümü öğrencilerine yaptırılan pazar çantalarının basına tanıtımının ardından okul çevresinde bulunan işyerleri ile yoldan geçen yaya ve araç sürücülerine çanta dağıtıldı. Belediye tarafından Kızıltepe Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesine öğrencilerine verilen 5 bin adet sipariş ile hem daha ekonomik fiyata Pazar çantaları imal edilecek hem de okul ve öğrenci bütçesine katkı sağlanmış olacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az’ın da katıldığı Pazar çantası tanıtım programında atölyeleri gezerek Okul müdürü Özlem Yıldız ve öğrencilerle yaptırılan çantalar ve yapılışı hakkında bilgi alıp sohbet eden Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer, Burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 1 Ocak’tan itibaren plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik yapılan çalışmalara belediye olarak katkıda bulunmak istediklerini belirten Yüzer: “Vatandaşlarımıza plastik poşetlerin yerini alabilecek bez çanta yapmaya başladık. Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi öğrencilerimizin hem tecrübe kazanmaları hem de ufak da olsa harçlık kazanmaları için, bu işi kız meslek lisesi öğrencilerimizin yapmasını uygun gördük. İlk olarak 5 bin tane pazar çantası dikiliyor. Dikimi tamamlanan pazar çantalarımızdan esnaf ve vatandaşlarımıza dağıtımını gerçekleştirdik.” dedi.

Pazar çantalarını diğer sosyal sorumluluk projeleri içinde kullanacağını belirten ve bunun gibi farklı çalışmalar yapılacağını da vurgulayan Yüzer daha sonra tanıtım amaçlı olarak okul çevresinde bulunan vatandaşlara Pazar çantaları dağıttı Pazar çantası tanıtım proğramı öncesinde duyarlı verilere teşekkür belgesi verildi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor