Advert
Advert

Kızıltepe’de 71 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Kızıltepe’de 71 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.
Kızıltepe’de 71 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı. Ekspres
Bu içerik 787 kez okundu.
Advert

Kızıltepe’de 71 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

 

2018-2019 eğitim-öğretim yılında Mardin il genelinde 250 bin öğrenci karne alarak iki haftalık tatile girdi.

 

17Eylül 2018 tarihinde başlayan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk etabı tamamlandı Mardin il genelinde 12 bin öğretmenin görev yaptığı ile 1.500 okulda eğitim-öğretim gören 250 bin öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girdi.

Tüm Türkiye’de öğrencilerin yaşadığı karne heyecanına Kızıltepe ilçesinde de eğitim öğretim gören 71 bin öğrenci bu heyecana ortak oldu. 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde Kızıltepe merkez ve kırsalında yer alan 248 okulda, 1.927 derslikte temel eğitimde 55 bin, orta öğretimde 16 bin olmak üzere toplamda 71 bin öğrenci yarıyıl ve karne heyecanı yaşadı.


Mardin merkez Artuklu ilçesi Abdulkadir Tutaşı İlköğretim Okulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, her sene olduğu gibi bu senede buz pateni oluşturduk. İnşallah bugün açılış töreni olacak. Yavrularımıza, gençlerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum. İyi eğlensinler, dinlensinler ikinci döneme daha başarılı girsinler."

Kızıltepe ilçesindeki program ise Mehmet Emin Değer İlk ve Ortaokulunda yapıldı. Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer, Cumhuriyet baş savcısı Mehmet Karabulut ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, 4. Hudut komutanı Albay Ekrem Yılmaz, ilçe Jandarma komutan vekili Yarbay Ahmet Öztürk, İlçe MEB şube müdürleri ve velilerin katıldığı programda, öğrencilere karneleri verildi, satranç takımı da hediye edildi.

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer, yarıyıl nedeniyle yaptığı açıklamada, “Ülke genelinde olduğu gibi Kızıltepe’de de 2018-2019 eğitim öğretim yılı ilk dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Çocuklarımızın büyük heyecan yaşadığı bugünde, onları özverili çalışmalarıyla geleceğe hazırlayan başta öğretmen ve okul yöneticilerimiz olmak üzere tüm Milli Eğitim Camiası tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.” İfadelerini kullandı.

kızıltepe okul karne eğitim
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu