Advert

Vatandaş kazılan yolların onarılmasını istiyor

Vatandaş kazılan yolların onarılmasını istiyor
Vatandaş kazılan yolların onarılmasını istiyor Ekspres
Bu içerik 1207 kez okundu.
Advert

Vatandaş kazılan yolların onarılmasını istiyor

Kızıltepe'de, doğalgaz ve elektrik çalışmaları sırasında kazılan çukurların onarılmaması vatandaşları canından bezdirdi.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, doğalgaz ve elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları sırasında oluşan çukurların zamanında kapatılmaması hem vatandaşları hem de sürücüleri mağdur ediyor. Durumu tepki gösteren vatandaşlar, yollarının bir an önce onarılmasını istediler.

Açılan kanalların onarılmaması nedeniyle şehir merkezindeki yollar köstebek yuvalarını andırırken, bazı esnafların, oluşan çukurları kendi imkânlarıyla kapatmaya çalıştığı görüldü.

Çukurların kazalara davetiye çıkardığını ve bu çukurlardan kaçmak isteyen araç sürücüleri ile vatandaşlar arasında çoğu zaman tartışmalar yaşandığını dile getiren vatandaşlar, yolda gerekli tedbirlerin alınmamasından da yakınıyor.

"Çukurların bir an önce kapatılmasını talep ediyoruz"

Vatandaşlardan Ahmet Yılmaz, "Hem doğalgaz çekildiği zaman hem de elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları sırasında açılan kanallar kapatılmadı. Sizin de gördüğünüz gibi çalışma bitmesine rağmen oluşan çukurlar onarılmadı. Biz kendi imkânlarımızla kapatmaya çalıştık ancak böylede olmuyor ki. Araçlar, çukurlar nedeniyle zor ilerliyor, birçok aracın altı yere çarpıyor ve hasar oluşuyor. Bu durumdan hem esnaf olarak hem de mahalleli olarak şikâyetçiyiz. Belediye olsun, muhtarımız olsun, bazılarını yapmaya çalışıyorlar ama yeterli olmuyor. Bu çukurların bir an önce kapatılmasını talep ediyoruz."

"Kendi imkânımızla kapatmaya çalışıyoruz"

Duruma tepki gösteren ve araç lastiğinin çukurlardan dolayı değiştirmek zorunda kaldığını belirten Hacı Bulut ise "Kızıltepe'nin halini görüyorsunuz, berbat durumdadır. Geçen gün çukurlardan dolayı yeni taktığım aracın lastiğini değiştirmek zorunda kaldım. Yaklaşık 500 TL masrafım oldu. Bu çukurları kimse kapatmadığı için kendi imkânlarımızla kapatmak zorunda kalıyoruz." (M. Salih Keskin – İLKHA)

Mardin Kızıltepe belediye yol hizmet
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”