Advert

Büyükşehir Belediyesinden, Sokak Hayvanlarına "Sıcak Yuva"

Büyükşehir Belediyesinden, Sokak Hayvanlarına
Büyükşehir Belediyesinden, Sokak Hayvanlarına Ekspres
Bu içerik 516 kez okundu.
Advert

Büyükşehr Belediyesinden, Sokak Hayvanlarına "Sıcak Yuva"

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi, hayvan dostu çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda kurulan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, soğuk havalarda sokak hayvanları için sıcak bir yuva oldu. Sokak hayvanları için yapılan barınaklara takılan elektrikli ısıtıcılar, soğuk kış günlerinde hayvanları soğuktan koruyarak sıcak bir ortam sağlıyor. Barınakta, soğuk hava nedeniyle sokaktan toplatılan hayvanların gerekli bakımları, aşıları, yeme içme ihtiyaçları gideriliyor.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Türkiye’de örnek gösterilebilecek hayvan barınağımızda, sokak hayvanlarını elektrikli ısıtıcılar vasıtasıyla soğuktan koruyoruz” Dedi.

 

“Hayvan barınağını modern hale getirdik”  

Daha önce hayvan barınağını atıl durumda olduğunu anımsatan Yaman, “İki buçuk yılda atıl durumda olan hayvan barınağını modern hale getirdik. İçerisinde bir hayvan hastanesi inşa ettik ve her türlü müdahaleyi yapabilecek durumda. Çevre illerden de hastanemize hayvanlar getirilmek süretiyle burada gerekli tedavileri belediyemiz tarafından üstlenmektedir. Buraya getirilen hayvanların gerekli bakımlarını yaptıktan sonra doğaya salıyoruz fakat engelli, yavru gibi hayvanları da buda misafir ediyoruz” diye belirtti.

Hayvanları soğuktan korumak için önlem aldıklarını ifade eden Yaman, “ Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi olarak, hayvan barınaklarına elektrikli ısıtıcılar taktık. Burada engelli, yavru ve diğer hayvanları soğuktan koruyarak sıcak bir yuvaya sahip olacaklar. Barınakta çalışan arkadaşlarımızda gerekli hassasiyeti gösteriyorlar.  Mardin huzurla birlikte, öğrenci, kadın, engelli dostu şehir oldu, hayvan dostu bir şehir oldu.” şeklinde konuştu.

mardin valililik yaman sokak hayvanları barınak
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”