Advert

Hayalleri, Umutları Yarım Kaldı..

Hayalleri, Umutları Yarım Kaldı..
Hayalleri, Umutları Yarım Kaldı.. Ekspres
Bu içerik 3352 kez okundu.
Advert

Hayalleri, Umutları Yarım Kaldı..

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ters yöne giren özel halk otobüsü yolun karşısına yayan olarak geçmeye çalışan işçilere çarpması sonucu tekstil işçisi 2 kızın ölümüne sebep olurken kurdukları hayalleri ve umutlarını da yok etti.

 

Mardin Organize sanayi sitesinde tekstil atölyesinde çalışan Şemse Sarı’nın  (21) Hemşire olma hayali, iş çıkışı eve gitmek üzere yolun karşısına geçmeye çalıştığı sırada ters yönden gelen aracın çarpmasıyla sona erdi. Genç kız olay yerinde yaşama veda ederken 4 yıl önce birlikte işe başladığı arkadaşı Gülbahar Ökten’de (23) onunla aynı kaderi paylaşmaktan kurtulamadı.

 

Ters yöne giren muavin ecelleri oldu.

Şehir içi yolcu taşıması yapan Özel Halk otobüsü hattındaki o günkü seferini tamamlayıp paydos ettikten sonra Yeni Kent Mahallesi Cezaevi karşısında bulunan akaryakıt istasyonunda ertesi günün hazırlığını yapmak üzere yakıtını aldıktan aracı evin önüne çekmek üzere direksiyona geçen M.T. üçyol kavşağına gelip dönmek yerine ters yöne girince iş çıkışı evine gitmeye çalışan iki genç kızın ölümüne yol açtı. Olayın ardından Araç sürücüsü Ç.T. ile muavin kardeşi M.T. gözaltına alındı.

 

Hayali Hemşire olmaktı

Mardin Organize sanayi sitesinde tekstil atölyesinde yaklaşık 4 yıl önce çalışmaya başlayan ve ters yönde seyreden Özel Halk otobüsünün çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybeden işçilerden biri olan Şemse Sarı (21) kendi masraflarını karşılamak ve aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla tekstilde çalışıyordu. Açık Öğretim Lisesi okuyan ve 6 çocuklu bir ailenin 5. Çocuğu olan talihsiz genç kızın ailesine ve çevresine AÖL’sinden mezun olduktan sonra hemşire olmak üzere üniversite sınavlarına girmek istediğini söylediği öğrenildi.

 

Ailesine destek için işe başlamıştı

Kızıltepe ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Şemse Sarı gibi ters yönde gelen Özel Halk Otobüsünün altında kalan ve ağır yaralanarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındıktan yaklaşık 14 saat sonra hayatını kaybeden Gülbahar Ökten(23) 7 çocuklu bir ailenin en büyük kızıydı. İnşaat bekçiliği yapan babasına ve aile bütçesine destek olmak amacıyla 4 yıl önce Şemse Sarı ile birlikte aynı yerde işe başlayan Ökten’in ilkokul mezunu olduğu ve ekonomik şartlardan dolayı okuyamadığı öğrenildi.

Mehmet Halit Solhan.

Mardin Kızıltepe trafik şemsesarı gülbaharökten
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.