Advert

Usta Aşçıdan Taziye Yemeklerinin Kaldırılmasına Destek

Usta Aşçıdan Taziye Yemeklerinin Kaldırılmasına Destek
Usta Aşçıdan Taziye Yemeklerinin Kaldırılmasına Destek Ekspres
Bu içerik 1883 kez okundu.
Advert

Usta Aşçıdan Taziye Yemeklerinin Kaldırılmasına Destek

 

Mardin bölgesinin tanınmış usta aşçılarından yemek ustası ve Mardin Yöresel Tatlar ve Dobelan Derneği başkanı Hikmet Ölçer, Taziyelerde verilen yemeklerinin kaldırılmasına destek verdi.

 

Kızıltepe ilçe Vaizi Kemal Kahraman tarafından yaklaşık 2 yıl önce başlatılan ve ilk olarak bizzat amcasının taziyesinde uygulatmak suretiyle öncülük yaptıktan sonra STK’ler tarafından da destek verilen uygulamada taziyelerde ev halkı ve uzaktan gelen misafirler dışında yemek verilmemesi ve yemeğe harcanacak masrafın ihtiyaç sahiplerine dağıtılması hedefleniyor. İki yıllık süre İçinde Müftülüğün, STK/Oda’ların yanı sıra kanaat önderlerinin de destek verdiği uygulamaya Mardin bölgesinin tanınmış usta aşçılarından, yemek ustası ve Mardin Yöresel Tatlar ve Dobelan Derneği başkanı Hikmet Ölçer’den de destek geldi.

Birçok taziyede yemek pişirimini gerçekleştiren Hikmet Usta, Yapılan yemeklerin israf olduğuna bizzat şahit olduğu için Müftülüğün bu kampanyasına destek verdiğini söyledi.

Ölçer, “ Yıllardır gittiğim birçok taziyede yemekler hazırlayıp misafirlere ikram ettik. Gittiğimiz hiçbir taziyeden şahıs olarak her hangi bir ücret almadan bu işi hayır amaçlı gönüllü olarak yaptım. Kızıltepe ilçe Vaizi Kemal Hocanın girişimleri ile taziyelerde yemeklerin kalkması için başlattığı çalışmayı çok yerinde ve doğru bir karar olarak gördüğüm için bende destek vermeye karar verdim. Gerçekten taziye yemeklerinde çok israf yapılmasının yanında maddi imkanı olmayanlar da mecbur kaldığı için borçlanarak yemek yapmak zorunda kalıyordu. “dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MENDUH ÇAKAR     2019-02-03 KIZILTEPE DE TAZİYE YEMEKLERİ KONUSU. İlçemiz Kızıltepe Müftülüğü TAZİYE EVLERİ UYGULAMA ESASLARI Adlı bir ilan yayınlanmış Facebook sayfalarında gördüm . Değerli dostlar saygı değer Kızıltepe halkı fuzuli harcamalar taziyelerde ahım şahım ağa tipi yemekleri elbet tasvip etmiyoruz yazık günah haramdır.. Benimde saygı değer Müftümüz den bir ricam var Zenginlere çağrı yapsın Belediye Başkanına çağrı yapsın Kaymakam ve Vakfa çağrı yapsın yası olan maddi durumu düşük olan insanlara yardım destek ve
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
İlk Cemre Havaya Düştü
İlk Cemre Havaya Düştü