Advert

Mardin’de fiyat artışı denetimleri başladı

Mardin’de fiyat artışı denetimleri başladı
Mardin’de fiyat artışı denetimleri başladı Ekspres
Bu içerik 878 kez okundu.
Advert

Mardin’de fiyat artışı denetimleri başladı

Mardin İl Ticaret Müdürlüğü, Mardin Defterdarlığı ve Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekiplerinin katılımlarıyla hal, pazar ve marketlerde sebze ve meyvedeki fiyat artışıyla ilgili denetimler yapıldı.

 

Ülke genelinde sebze ve meyve fiyatlarındaki yüksek oranlarda artışın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel yönetimlere denetimler konusunda yapılan çağrıların ardından ülke genelinde olduğugibi Mardin’de de denetler başladı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Ticaret İl Müdürlüğü ve Defterdarlık personeliyle birlikte sabahın ilk ışıklarıyla birlikte meyve ve sebze hali ve marketlerde fiyat denetimi gerçekleştirdi.

Denetimlerde hal giriş fiyatları ve market fiyatları karşılaştırıldı. Domates, biber, patlıcan, soğan ve patates gibi 19 ürün başta olmak üzere mevsimine göre listede yer alan ürünlere göre hal, pazar ve marketlerdeki alış ve satış faturaları incelendi, yüzdelik kar marjı hesaplandı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, fiyat artışlarını hassasiyetle incelediklerini bildirdi.

Yaman, “Ülkemiz genelinde son zamanlarda özellikle sebze fiyatlarında geçtiğimiz yıllara nazaran yüksek fiyatları görmekteyiz. Şu günlerde sürekli gündemde olan fiyatlar ile ilgili hassasiyetle çalışılmaktadır. Yerel yönetim olarak yapılan çağrılara kulak vererek gerekli çalışmaları başlattık. Ticaret İl Müdürlüğümüz ve Defterdarlık personelimizin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi olarak denetimlerimizi sıklaştırdık.”

Denetimler devam edecek

Denetimlerin artarak devam edeceğine işaret eden Yaman şunları kaydetti: “İl merkezimizdeki denetimler gibi ilçe meyve ve sebze halleri ve marketlerinde de çalışmalarımız olacak. Biz bu konuda hassas bir şekilde çalışacağız. Hemşehrilerimizin bu artışlardan olumsuz şekilde etkilenmemesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Vatandaşlarımızın da bizlere gördükleri olumsuzlukları bildirmeleri hususunda anlayış beklemekteyiz.” (M. Salih Keskin – İLKHA)

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”