Advert

Kızıltepe'de 6 nüfuslu aile ölümün eşiğinden döndü

Kızıltepe'de 6 nüfuslu aile ölümün eşiğinden döndü
Kızıltepe'de 6 nüfuslu aile ölümün eşiğinden döndü Ekspres
Bu içerik 1884 kez okundu.
Advert

Kızıltepe'de 6 nüfuslu aile ölümün eşiğinden döndü.

 

Kızıltepe ilçesinde bir evde çıkan yangında, 6 nüfuslu aile korku dolu anlar yaşadı.

 

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde belirlenemeyen bir neden dolayı çıkan yangında, 6 nüfuslu aile ölümün eşiğinden döndü.

Yangın saat 12.00 sıralarında Yeni Mahalle çarşı merkezinde bulunan Öz Muhaciroğlu pasajı üstü 3’üncü kat Seyitoğlu ailesinin ikamet ettiği 11 no’lu dairede meydana geldi.

Haber verilmesi üzere olay yerine 112 Acil Sağlık ile itfaiye ekipleri sevk edildi. Çevredeki vatandaşlar ile diğer dairede sakinleri korku dolu bakışlarla yaşananları izledi.

Yangın nedeniyle evdeki tüm eşyalar zarar gördü. Dumandan etkilenen evin hanımı nefes almakta zorluk çekince 112 sağlık ekiplerince buhar verilerek ambulansa götürüldü.

Evdeki tüm eşyalarının yandığını ve tek tesellilerinin çocuklarına bir şey olmadığını dile getiren evin reisi Hüseyin Seyitoğlu (34),  "Ailece yan odada kahvaltı yapıyorduk o esnada bir ses geldi ilk önce komşumuzdan geldiğini zannettik. Sonra koku geldi kapıyı açmamızla dumanın çıktığını gördük. Müdahale etmek istedim ama edemedim. Duman her yeri sarmıştı en güvenli yer olarak balkonu gördüm. 4 çocuğum var çocukları balkona çıkardım sonra itfaiye ile komşular geldi zorla giriş kapısını açtık. İtfaiye yangını söndürdü ama evdeki tüm eşyalar yandı kullanılamaz hale geldi. Tek tesellimiz çocuklarımıza ve bize bir şey olmadığıdır. Bir markette çalışıyorum, kirada oturuyoruz. Yetkililerin sesimizi duyup mağduriyetimizin giderilmesini istiyorum."

(Mehmet Aslan-İLKHA)

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.