Advert
Advert

Sivil Toplum Ve Kamu Temsilcileri Mardin’de Bir Araya Geliyor!

Sivil Toplum Ve Kamu Temsilcileri Mardin’de Bir Araya Geliyor!
Sivil Toplum Ve Kamu Temsilcileri Mardin’de Bir Araya Geliyor! Ekspres
Bu içerik 625 kez okundu.
Advert

Sivil Toplum Ve Kamu Temsilcileri Mardin’de Bir Araya Geliyor!

 

Sivil Toplum ve Kamu Temsilcileri Güçlü İş Birliği İçin 7-8 Şubat 2019 Tarihinde Mardin’de Bir Araya Geliyor!

 

Sivil toplum kuruluşlarının yerel ve merkezi düzeyde karar alma süreçlerine daha etkin katılımı güçlü bir demokratik yapının temel taşlarını oluşturmak, etkin katılımın sağlıklı işleyebilmesi için hem kamu kurumları hem de sivil toplumun aralarındaki iletişimi, karşılıklı anlayışı ve iş birliğini güçlendirmeleri amacıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği ortak finansmanıyla hayata geçirilen ve T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında temsilciler 7-8 Şubat Tarihleri arasında Mardin’de bir araya gelecek.

Mardin Valiliğinden verilen bilgiye göre, Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında hayata geçirilen faaliyetlerden biri olan ve Türkiye’nin 20 pilot ilinde düzenlenen Sivil Toplum Günleri toplantıları, aralarında belediye, valilik, kalkınma ajansları, merkezi yönetimlerinin il temsilcileri, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı 100’e yakın temsilciye ev sahipliği yapıyor. Daha önce Bursa, Adana, Çorum, İzmir, Denizli, Konya, Çanakkale, Erzurum, Trabzon, Ankara, Zonguldak, Kocaeli, Eskişehir ve Gaziantep’te gerçekleşen Sivil Toplum Günleri 2 gün süren ve katılımcılar arasında etkili iletişimin temellerinin atıldığı bu etkinliklere 7-8 Şubat 2019 tarihinde Mardin’de düzenlenecek toplantıyla devam edilecek.

Sivil Toplum Günlerinde kamu sektörü ve sivil toplum arasındaki iş birliğinin mevcut durumunun değerlendirileceği bir de panel düzenlenecek. Panelde, söz konusu işbirliğinin önündeki engelleri belirlemek; bu engelleri aşmak için çözüm önerilerini sunmak ve iyi uygulama örnekleri paylaşmak üzere sivil toplum ve kamu sektörünün temsilcileri konuşmacı olarak yer alıyor.

Programın ilk gününde, katılımcılar atölye çalışmaları aracılığıyla STK’ların sorumlulukları ve yardım toplama; işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik çözüm önerileri ve proje ortaklığı geliştirme; STK’ların sorunları ve ihtiyaçları ile kamu ve STK’lar arası iletişim ve diyalog konularında bölgelerine özel bir çalışma gerçekleştirip, yol haritası ortaya koyacaklar.

Valilik Açılamasında; Sivil Toplum Günleri, STK’lar ve kamu sektörü temsilcilerinin görüş alışverişinde bulunmasına, birbirlerinin çalışma dinamiklerini anlamasına, yerel düzeyde ileriye dönük etkileşimlerde istifade edilebilecek verimli iş birliği yolları ve iletişim kanalları geliştirmeye yönelik bir platform olarak tasarlandı. Etkinlikte bu amaçla il genelinde faaliyetlerini sürdüren STK’ların çalışmalarını tanıtabileceği oturumlar da düzenleniyor.

Kamu-STK İş Birliği Projesi, Sivil Toplum Günleriyle İzmir’den Mardin’e; Sivas’tan, Çanakkale’ye toplam 20 ilde kamu ve sivil toplum kuruluşlarından 2 bin temsilcinin güçlü bir iletişim için bir araya gelmesi hedefleniyor.

Kamu-STK İş Birliği Projesinde aynı zamanda yerel ve merkezi düzeyde kamu personeline yönelik bir dizi kapasite geliştirme çalışması da düzenleniyor. Bu çalışmalarla etkin iletişim ve işbirliğinin güçlendirilmesi yolunda önemli adımlar atılması planlanıyor.

Basın katılımı için, Proje Teknik Destek Ekibinden, Yeşim Gözde Ersoy ile iletişime geçilmesi rica olunur.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu