Advert
Advert

Jandarma Öğrencilere uygulamalı "yaya geçidi" eğitimi verdi.

Jandarma Öğrencilere uygulamalı
Jandarma Öğrencilere uygulamalı  Ekspres
Bu içerik 873 kez okundu.
Advert

Jandarma Öğrencilere uygulamalı  "yaya geçidi" eğitimi verdi.

 

Kızıltepe ilçe jandarma ekipleri tarafından kırsalda okuyan öğrencilere yaya geçitlerinde teorik ve uygulamalı eğitim verildi, broşürler dağıtıldı.

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde Jandarma tarafından öğrencilere Yaya ve Okul Geçitlerinde Yayalara ilk geçiş hakkı verme zorunluluğu ile ilgili bir uygulama eğitimi verildi.  Uygulamada, öğrencilere yaya geçitlerinde teorik ve uygulamalı eğitim verildi, broşürler dağıtıldı.

İçişleri Bakanlığınca "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla başlatılan "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" kampanyası kapsamında ilçe jandarma ekipleri tarafından ilçeye bağlı Büyüktepe ve Dikmen ortaokulu öğrencilerine teorik ve uygulamalı olarak eğitim verildi.Yapılan uygulama ile ilgili Kızıltepe ilçe Jandarmada komutanlığından yapılan açıklamada, “Kızıltepe ilçe Jandarmadan Trafik ekipleri ve Asayiş ekipleri Drone ile Kızıltepe ilçesi Büyüktepe İlkokulu ve Dikmen ortaokulu öğrencilerine yaya geçitlerinde nasıl hareket edecekleri, geçme kuralları hakkında teorik ve uygulamalı eğitim verildi. Eğitimde yoldan geçen araç sürücüleri de aynı şekilde "Yaya öncelikli yol" konusunda İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen broşürler vasıtasıyla bilgilendirildi. Eğitim ve uygulama sırasında kurallara uygun yaya yolundan geçen yayalara ilk geçiş hakkını vermeyen sürücülere cezai işlem uygulandı. Yaya öncelikli yol uygulaması kapsamında Kızıltepe ilçe Jandarma Komutanlığı Trafik ekiplerince yıl boyunca denetim ve kontrollere devam edilecek.”

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Prof. Dr. Gülten Kaptan'ın şiir kitabı yayınlandı
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu
Dünyanın En Çok Atık Bırakan Ülkesi Çin Oldu