Advert

Çocuklar Oyuncakları İle Engelli Hayvanlara Umut Oldu.

Çocuklar Oyuncakları İle Engelli Hayvanlara Umut Oldu.
Çocuklar Oyuncakları İle Engelli Hayvanlara Umut Oldu. Ekspres
Bu içerik 716 kez okundu.
Advert

ÇOCUKLAR OYUNCAKLARI İLE ENGELLİ HAYVANLARA UMUT OLDU.

 

Movapark Hayat Tamircisi Atölyesi çocuklarla birlikte iyiliklere imza atmaya devam ediyor. Kırık oyuncakları engelli hayvanlara hayat vermesi için başlatılan kampanyaya çocuklar büyük ilgi gösterdi.

 

Kızıltepe bulunan ve açıldığı günden bu yana birçok projeyi destekleyip hayata geçiren Movapark Alışveriş ve Yaşam Merkezi, engelli hayvanlara yaptığı protezlerle tanınan Hayat tamircisi Hasan Kızıl için AVM bünyesinde açtığı atölyede engelli hayvanlara destek olmaya devam ediyor. AVM yönetimi ile birlikte engelli hayvanlarda değerlendirilmesi amacıyla kırık oyuncakları değerlendirmek için başlattığı kampanyaya çocuklar büyük ilgi gösterdi. Projeye katılan çocuklara hayat tamircisi sertifikası verildi.

Hayat Tamircisi, İyilik dağıtıcısı Hasan Kızıl ile gerçekleşen “Kırık Oyuncağını Movapark’a Getir, Engelli Dostlara Umut Olsun” projesi ile çocuklara hayvan sevgisi aşılanırken etkinliğe katılan 7 yaş ve üzeri çocuklar getirdikleri eski araba, kamyon gibi tekerlekli kırık oyuncakları yürüteçlere dönüştürülüp engelli hayvanlara umut olup Hayatı paylaşıp engelleri yok edilmesine katkı sunup iyiliğe ortak olacaklar.

 

“Kırık Oyuncağını Movapark’a Getir, Engelli Dostlara Umut Olsun” projesi ile ilgili MOVA Park AVM Genel müdürü Nazlı Özdemir yaptığı açıklamada; Mardin’in Derik ilçesinde engelli hayvanlara yaptığı protezlerle “Uluslararası İyilik Ödülü” alan, Nam-ı Değer Hayat Tamircisi olarak tanıdığımız Hasan Kızıl, Movapark’ta bulunan atölyesinde çocuklarla birlikte engelleri yok ediyor. Hasan Kızıl çocuklarla birlikte kırık oyuncaklardan engelli dostlarına umut yaratan bir projeyi daha hayata geçirerek 9-10 Şubat tarihlerinde Movapark^ta bulunan Hayat Tamircisi atölyesinde engelli dostlarımızı hayata bağlayan harika bir etkinlikte çocuklarla bir araya gelerek birlikte çeşitli protez ve yürüteçler yaptılar. Bu tür sosyal etkinliklere desteğimiz sürecek.”

 

Movapark Hayat Tamircisi Hasan Kızıl ise başlattıkları güzel proje ile ilgili olarak, “ hayvan sevgisinin yaratıcılık ve üretimle birleştiği etkinlikte 7 yaş grubu çocuklarımızın getirdikleri araba, kamyon gibi tekerlekli eski ve kırık oyuncaklardan yürüteçler yaparak hayvan dostlarımıza umut olacaklar.

Çocuklarla gerçekleştirdiğimiz bu çok anlamlı projede, getirilen oyuncaklarla engelli hayvanların engellerini yok etmek isteyen tüm 7 yaş ve üzeri çocuklar katıldı, etkinliğe ilgi büyüktü.  Hayatı paylaşmak için engel yok, kaplumbağalar için ve kediler için yürüteçler yapıldı, üstelik hayat tamircisi sertifikası verildi. Çocuklar ilk defa engelli hayvanlara yürüteç yapıldığını öğrendi ve matkap gibi iş makinelerini kullandılar. Movapark Hayat Tamircisi Atölyesine misafir olan anne ve babalar çok mutlu olacaklar. Movapark’ı ziyaret eden çocuklar hem hayvan sevgisini kazanıyor, hem de teknik becerilerini geliştiriyord. Kendilerini keşfeden çocuklar yaptıkları yürüteçlere sarılarak evlerine sevinçle döndüler . Movapark Hayat Tamircisi Atölyesinde hayatı paylaşmak için engel yok!” şeklinde duygularını paylaştı.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
Mardin'de toplantı ve yürüyüşler 30 gün boyunca yasaklandı
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”
FIRAT CEWERÎ “Hep Yüreğimin Sesini Dinledim”