Advert

Kızıltepe Bağımsız Belediye Başkan Adayı Seçim Börosu Açtı.

Kızıltepe Bağımsız Belediye Başkan Adayı Seçim Börosu Açtı.
Kızıltepe Bağımsız Belediye Başkan Adayı Seçim Börosu Açtı. Ekspres
Bu içerik 2817 kez okundu.
Advert

Kızıltepe Bağımsız Belediye Başkan Adayı Seçim Börosu Açtı.

 

Yurtsever Demokratlar İttifakı tarafından desteklenen Kızıltepe Bağımsız Belediye başkan adayı Şeyhmus Ünal için seçim koordinasyon merkezi bürosunu açıldı.

 

PAK, PSK, PDK-Bakur ile bazı bağımsız oluşumların desteklediği Yurtsever Demokratlar İttifakının adayı Ünal için Kızıltepe ilçesinde seçim koordinasyon merkezi bürosunun açılışı yapıldı. Cumhuriyet meydanı Huzur sokakta düzenlenen SKM açılışına PAK Genel Başkanı Mustaf Özçelik, PSK Genel Başkan yardımcısı Bayram Bozyel, PAK Mardin İl Başkanı Bedran  Acar, İttifakın Mardin büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdülkadir Demir, Kızıltepe Belediye başkan adayı Şeyhmus Ünal, bölgeden ve Mardin ilçelerinden kalabalık bir kitle katıldı.

PAK Mardin İl Başkanı Bedran Acar’ın katılımcıları Kürtçe selamlayarak yaptığı açılış konuşmasının ardından PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik yaptığı Kürtçe konuşmada, AKP ve HDP alternatifine üçüncü seçenek olan Yurtsever Demokrat İttifakı ne hendek ne kayyumdan yana, şehirlerimizi kendi projelerimizle kendimiz yöneteceğiz açıklamasından sonra söz alan PSK Genel Başkan yardımcısı Bayram Bozyel’de Kürtçe olarak yaptığı konuşmada, “Kızıltepe çok önemli bir yer. Kızıltepe yurtsever demokrat Zahra gibi kadınları yetiştirmiş yurtseverlerin yeri. Şehirlerimizi Yurtsever Demokratlar yönetmeli.”

Konuşmalardan sonra Mardin Büyükşehir ve Kızıltepe ilçe Bağımsız Belediye başkan adayları Abdülkadir Demir ve Şehymus Ünal birer selamlama konuşması yaparak kendilerini tanıttılar.

Açılış programının kapanışı için söz alan PAK Mardin il başkanı Bedran Acar bir noktaya değineceğini belirterek, “Bayram Bozyel’in dediği gibi Kızıltepe Yurtsever Demokratların ve Zahra gibi kadınların yetiştiği bir yerdir.” Şeklinde vurgu yaptı.

Açılış bitiminde PAK Genel Başkanı Mustaf Özçelik, PSK Genel Başkan yardımcısı Bayram Bozyel, PAK Mardin İl Başkanı Bedran  Acar, İttifakın Mardin büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdülkadir Demir, Kızıltepe Belediye başkan adayı Şeyhmus Ünal  ve ittifaka destek veren kitle kol kola girip yayan olarak meydanından halkı selamlayarak Zahra Yiğit’in taziyesine katılarak taziyelerini bildirdiler..

Haber: Mehmet Emin KARAKULAK

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları