Advert

'Memleket İstasyonu' Tiyatro Oyunu Öğrencilerle Buluştu

'Memleket İstasyonu' Tiyatro Oyunu Öğrencilerle Buluştu
'Memleket İstasyonu' Tiyatro Oyunu Öğrencilerle Buluştu Ekspres
Bu içerik 709 kez okundu.
Advert

"Memleket İstasyonu" Tiyatro Oyunu Öğrencilerle Buluştu.

 

Kızıltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü "Memleket İstasyonu" adlı tiyatro oyununu öğrencilerle buluşturdu.

 

Kızıltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen tiyatro oyunu Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sahnesinde sahnelendi. Üç gün boyunca üç seans şeklinde sahnelenecek olan Memleket İstasyonu adlı tiyatro oyununun, ilki bugün öğrencilerin beğenisine sunuldu.

Haluk Işık tarafından yazılan, Metin Karaman tarafından yönetilen İstanbul Tiyatro Balans oyuncuları tarafından sahnelenen, Memleket İstasyonu tiyatro oyunu ilk gününde öğrencilerden tam not aldı.

Ülkesinin kaçırmaması gereken trenleriyle, bindirilmeye çalışan trenleri arasında derdi olan bir oyun. 30 Ağustos’ta, 9 Eylül’de, 23 Nisan’da kalkan trenlerden yana olan, bu olağanüstü yolcuları düşündürmeyi hedefleyen içtenlikli bir çağrı olan Memleket İstasyonu oyunu trajıkmik bir dille öğrencilere anlatıldı. Oyunun bitiminde oyuncuları ayakta alkışlayan öğrenciler, oyunu beğendiklerini dile getirdiler.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları