Advert

Kültür ve Sanat yarışmalarında Kızıltepe Başarısı

Kültür ve Sanat yarışmalarında Kızıltepe Başarısı
Kültür ve Sanat yarışmalarında Kızıltepe Başarısı Ekspres
Bu içerik 697 kez okundu.
Advert

Kültür ve Sanat yarışmalarında Kızıltepe Başarısı

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Kültür ve Sanat yarışmalarının 2019 Mardin il finalleri aralarında Kızıltepe’nin de olduğu 5 ilçenin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Tiyatro, Şiir, Türk Müziği ve Bilgi yarışması şeklinde dört kategoride yapılan gençlik yarışmalarına Artuklu, Kızıltepe, Midyat, Nusaybin ve Mazıdağı ilçelerinden 14-29 yaş grubundan yarışmacılar katılırken, Bilgi yarışması ise liseler arasında gerçekleşti. Kızıltepe ilçesi 13 derece elde ederek yarışmaya damgasını vurdu.

Artuklu Üniversitesi konferans salonunda düzenlenen ve yoğun katılımla gerçekleşen yarışmalar 4 gün boyunca bir şölen havasında geçerken yarışmalarda Kızıltepe’yi temsil eden gençler önemli dereceler elde ettiler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kültür ve Sanat yarışmalarının Mardin İl finallerinde Kızıltepe’yi temsil eden gençlerin elde ettikleri başarı ve dereceler ise şu şekilde gerçekleşti;

Bilgi Yarışması Lise Kategorisi İl birincisi Kızıltepe Fen Lisesi, il ikincisi Kızıltepe Anadolu Lisesi.

Şiir Yarışması 14-17 Yaş Bayan Kategorisi il birincisi Berfin Aydın (Kızıltepe M. Akif İnan Kız AİHL), il üçüncüsü Zuhal Aydoğan (Kızıltepe Cumhuriyet Anadolu Lisesi)

Şiir Yarışması 14-17 Yaş Erkek Kategorisi il birincisi Uğur Ceylan, il üçüncüsü Mehmet Nesib Cebri.

Şiir Yarışması 18-25 Yaş Erkek Kategorisi il birincisi Reber Alay, il üçüncüsü Veysel Ceylan.

Müzik Yarışması 18-23 Yaş Solo Bayan Kategorisi il ikincisi Hilal Söğüt, il üçüncüsü Songül Dilmaç.

Müzik Yarışması 18-23 Yaş Solo Erkek Kategorisi il birincisi Abdulkadir Kıdır.

Müzik Yarışması 18-23 Yaş Özgün Yorumlama Kategorisi il birincisi Ömer Fırat Özdemir.

Tiyatro Yarışması il birincisi Kızıltepe GEZ Tiyatro Grubu.

Liseler arası bilgi yarışmasında ilçe finallerinde ilk üçe giren okulların yarıştığı il finallerinde Kızıltepe fen lisesi 1.Kızıltepe Anadolu Lisesi 2.  Mardin Sosyal Bilimler Lisesi 3. Mardin Fen Lisesi 4. Oldu.

Mardin’de düzenlenen il finalleri yarışmalarında dereceye girenlere çeşitli ödüller verilirken birinciliği elde eden yarışmacılar 19-22 Nisan tarihleri arasında Diyarbakır da düzenlenecek Bölge finallerinde Mardin ilini temsil edecekler. Bölge yarışmalarında başarı olan ve Türkiye birincisi çıkan yarışmacılara Yurt dışı Kültür gezisi ile ödüllendirilecek.

Dereceye giren yarışmacılara kupa ve ödüllerini Mardin il Kültür müdürü Alaattin Aydın ve Gençlik Merkezleri il koordinatör Müdürü İmran Tekin tarafından verildi. Gençlik Merkezleri il koordinatör müdürü İmran Tekin bölge finallerinde Mardin adına yarışacak gençlere başarılar diledi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları