Advert

Cevheroğlu’ndan Dedeman Kavşağına modern yaya geçidi projesi

Cevheroğlu’ndan Dedeman Kavşağına modern yaya geçidi projesi
Cevheroğlu’ndan Dedeman Kavşağına modern yaya geçidi projesi Ekspres
Bu içerik 1404 kez okundu.
Advert

Cevheroğlu’ndan Dedeman Kavşağına modern yaya geçidi projesi

 

Cevheroğlu, Kızıltepe'nin sorunlarını çözmek için proje ve ödeneklerinin hazır olduğunu açıkladı.

 

AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu Kızıltepe’de yaşanan trafik kazalarının yaşanıldığı Dedeman Kavşağı için modern bir yaya üst geçidini hayata geçirecek. Cevheroğlu, “Göreve geldiğimizde ilk uygulamaya koyacağımız projelerimizden biri de Şanlıurfa Caddesinin İpekyoluna çıkan kısmı olan kavşakta modern bir yaya üst geçidi yapacağız.” dedi.

Hayata geçirecekleri projeler için kaynak ve ödenek sıkıntılarının olmadığı vurgulayan ve Kızıltepe’nin kanayan yarası haline gelen çevre yolu ve şehir içi trafik sorununu senelerdir çözülemediğine ve Çevre yolu şehir içinden geçtiği için bu yol üzerinde haftada ortalama 2-3 kaza meydana geldiğine dikkat çeken AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu, “Trafiğin en sık ve sorunlu olduğu yerlerden bir tanesi de Şanlıurfa Caddesi ve Ali Ertaş Caddesi’ni bir birine bağlayan Dedeman Kavşağı. Hazırladığımız modern proje sayesinde göreve geldiğimizde ilk uygulamaya koyacağımız projelerimizden biri de Şanlıurfa Caddesi’ndeki İpekyolu kavşağında modern bir yaya üst geçidi yapacağız.” dedi.

Seçim çalışmalarını sürdüren ve gittiği yerlerde Kızıltepe’nin daha yaşanabilir bir şehir olması için ilçenin en acil olan sorunları için şimdiden projelerini hazırladıklarını belirten Cevheroğlu, Kavşak projesi ile ilgili olarak da yaptığı açıklamada, “İpekyolu’nda  her geçen gün artan trafik kazalarından dolayı özellikle son günlerde yaşanan trafik kazasında ayağı kopan kadından sonra biz göreve gelir gelmez Kızıltepe Belediyesinin bütçesini düşünmeden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la yapmış olduğum görüşme itibariyle şuan kangren haline gelmiş birkaç  projemizi hızlandırmak amacıyla ayrıca bütçe desteğinde bulunacağı sözü almış bulunmaktayım. Özellikle bu sorunu çözmek amacıyla Mühendis arkadaşlarımızla yaptığımız şehir içi trafik ulaşım master planı projesi ile Halkımız bu ipek yolunda kazalardan kurtulmuş olacak ve bizde bu vicdan azabından kurtulmuş olacağız. İlk etapta İpekyolu güzergahında 2 adet modern yaya geçidi yapacağız. Çok katmanlı otopark projelerimizi hayata geçireceğiz. Allah’ın izniyle göreve geldiğimizde ilk işimiz bu olacak.” İfadelerini kullandı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları