Advert

Gül: İnsanlara hizmet için bu makamlardayız

Gül: İnsanlara hizmet için bu makamlardayız
Gül: İnsanlara hizmet için bu makamlardayız Ekspres
Bu içerik 583 kez okundu.
Advert

“İnsanlara hizmet için bu makamlardayız”

 

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, insanlara hizmet için bu makamlarda olduklarını söyledi.

 

Mardin’de “Halk Eğitim Merkezi Müdürleri”  toplantısı yapıldı.  Mardin Öğretmenevinde Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül’ün başkanlığında yapılan toplantıya Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ile halk eğitim merkezleri müdürleri katıldı.

Toplantıda destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında açılan kurslar, kursların işleyişi ile halk eğitim merkezleri bünyesinde açılan mesleki, sosyal ve kültürel kurslar ile okuma, yazma kurslarının durumu görüşüldü.

Toplantıda konuşan Genel Müdür Gül, “İnsanlara hizmet için bu makamlardayız. Vatandaşlarımıza kendilerini geliştirmeleri için olanaklar sağlamak zorundayız. Geçimini sağlamak için çabalayan insanlara mesleki edinimler kazanmaları için çalışmalıyız.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sarı ise toplumun hızlı bir değişimin içinden geçtiğini, ihtiyaçların her geçen gün çeşitlendiğini ve hedef kitlenin her geçen gün genişlediğini belirtti.  

Sarı, “İlimizde yaşayan her kademeden, farklı eğitim düzeylerine sahip, farklı yaş ve statülerdeki insanımızın ihtiyaç duyduğu eğitime ulaşmasını sağlamakla da görevliyiz. Halk Eğitim Merkezlerimiz bu bakımdan çok önemli bir konumda bulunuyorlar.” diye konuştu.

Toplantı sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, Genel Müdür Gül’e plaket takdim etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları