Advert

30. Vergi Haftası Kutlandı

30. Vergi Haftası Kutlandı
30. Vergi Haftası Kutlandı Ekspres
Bu içerik 601 kez okundu.
Advert

Vergi Haftası Kutlandı.

 

Vergi Haftası münasebetiyle Kızıltepe Vergi Dairesi Müdürü Cevdet Topal ilçe Kaymakamı Mehmet Yüzer’i makamında ziyaret etti.

 

Tüm Türkiye de 25 Şubat -3 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası nedeniyle Kızıltepe Vergi Dairesi Müdürü Cevdet Topal, vergi dairesi personelleri ilr birlikte Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer’i makamında ziyaret ederek vergi haftası kutlamaları ile ilgili bilgi verdi. Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyarette Kaymakam Yüzer, Vergi Dairesi Müdürü Topal ve beraberindeki personellerin haftasını tebrik ederek başarılar diledi. Ziyarette verginin önemine dikkat çekildi.

Bu yıl 30.cusu kutlanan vergi haftası kutlamaları kapsamında Kızıltepe Vergi Dairesi Müdürü Cevdet Topal ilçe kaymakamı Yüzer ziyaretinin yanı sıra Kaymakamlık bünyesinde yayın yapan Başak FM radyosu yayınına da konuk olarak Vergi haftası ve verginin önemi ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu, Topal ayrıca rayda dinleyicilerin sorularını da yanıtladı.

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftasının Vergi Haftası olarak kutlandığını belirten Vergi dairesi Topal, “1990 yılından bu yana her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amaçlarıyla Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütülmektedir. Bu kapsamda 25 Şubat -3 Mart 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan 30.Vergi Haftası nedeniyle tüm yurtta çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir.” Açıklamalarına yer verdi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları